Bitcoin.org Bakımcısı, Web Sitesi Sahibi Cobra’nın Çıkarılması Çağrısında Bulundu

Bitcoin.org web sitesinin kötü şöhretli ve tartışmalı sahibi olan Cobra son zamanlarda ateş altında ve bazı topluluk üyeleri web sitesinin mülkünden çıkarılmasını görmek istedi.

İlk argüman, web sitesinin bakıcısı Will Binns tarafından halka açıklandı ve halka bitcoin.org’un “tehlikeye atılma tehlikesi içinde” olduğunu söyledi. O zamandan beri, Cobra Binns’ı kovmaya karar verdi ve kripto topluluğu bu kavganın ortaya çıkmasını izlemeye çok odaklandı.

Son birkaç yıl boyunca, news.Bitcoin.com, çok fazla güce sahip olan Cobra’nın meraklı vakasını bildirdi . Kısa bir süre önce, bitcoiners Cobra‘nın bitcoin.org’a sahip olduğunu tartışıyor. Kobra her zaman tartışmalı olmuştur ve topluluktan İş Kanıtı (PoW) konsensüs algoritmasını değiştirmesini istemiştir.

Cobra ayrıca toplumdan ve bitcoin.org koruyucularından Satoshi Nakamoto‘nun Bitcoin teknik incelemesinde yaptığı bazı açıklamaları değiştirmelerini istedi . Beş gün önce, bitcoin.org yöneticisi Will Binns, topluluğa Github aracılığıyla yaptığı açıklamada, Cobra’nın “Bitcoin Core yazılımının en son sürümünün” kaynaklandığı web sitesinden taviz vermeye katıldığına inandığını söyledi.

Binns, “Pek çok insanın Bitcoin Core yazılımının en son sürümünü indirdiği Bitcoin.org, şimdi gerçekleşmediyse taviz verme tehlikesi altında” dedi.

“ Cobra-Bitcoin siteme erişimi ve beraberindeki kod depolarını kontrol altına aldı. Cobra’nın tek ve yasal sahibi olduğuna inanmıyorum ve bu şeyleri sadece sebep olmadan yapma hakkı da yok. Cobra, çalışmalarım ve bitcoin.org yönetimi ile ilgili düzenli görüşmelerde gönderdiğim son mesajlardan ayrılmamın nedenleri olarak bahsetti. Bu, kamuoyunu manipüle etmek ve başkalarının haklarıyla birlikte haklarımı ihlal etmek amacıyla bağlamdan çıkarıldı ”diye ekledi Binns. Bitcoin.org yazılım sorumlusu ayrıca şunları söyledi:

İnanıyorum ki sitenin sahipliğini yasadışı bir şekilde herhangi bir işlem yapmadan devretmek istiyor ve bu sadece bir başlangıç ​​olabilir. Bu mesajı, yasal bir fon oluşturma konusunda yardım istemek ve uzmanların yardımını istemek, bunu durdurmak için yazıyorum. Bu arada, web sitesinin hazinesi güvenilir bir üçüncü tarafın kontrolü altına alınacaktır. Fonlar güvende, site güvenli değil.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi