Bitcoin, Piyasalar 100 Milyar Dolarlık Kanarken Eter, Cardano ve Solana İle Düşerken %25 Fiyat Düşüşü Riski Altında ⋆ ZyCrypto

 Bitcoin, Piyasalar 100 Milyar Dolarlık Kanarken Eter, Cardano ve Solana İle Düşerken %25 Fiyat Düşüşü Riski Altında ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

11 Nisan Pazartesi, Bitcoin, piyasa genelinde bir düşüşte diğer kripto para birimlerine öncülük etti ve öncü kripto para birimi, pazar açılışından bu yana %4,75’in üzerinde değer kaybetti, ancak geçen hafta başında 47.000$’a ulaştı. Basın zamanında, Bitcoin 40,878 dolar civarında işlem görüyor.

Son 24 saatte 121.869 tüccarın uzun pozisyonlarını süresiz olarak kapattığı 100 milyar doları ve 352 milyon doları aşan tasfiyelerin ardından tüm kripto piyasası 2 trilyon doların altına düştü. En büyük tek tasfiye emri, Coinglass’a göre 10 milyon dolar değerinde XBTUSD için BitMEX’te gerçekleşti.

Geçtiğimiz üç veya hafta içinde Bitcoin’i ön plana çıkaran Ethereum, bir gecede yaşanan düşüşün ortasında 3 bin doların üzerinde direnç göstermek için mücadele etti ve günlük açılıştan bu yana %6.55 düşüşle 3.034 dolardan işlem gördü. Cardano (ADA), Terra (LUNA), Avalanche (AVAX), Solana ve XRP, son 24 saat içinde sırasıyla %8.73, %7.57, %9.31, %8.78 ve %6.89 düştükten sonra ilk on kripto paranın altındaki en büyük kaybedenler oldu. .

Bazıları, Perşembe günü açıklanan ve beklenenden daha kötü bir kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksinin (PCE) açıklanmasının ardından ABD hisse senetlerinin uçurumdan aşağı düşmesine yol açan piyasa kararsızlığı da dahil olmak üzere Pazartesi günkü piyasanın bir dizi faktöre bağlı olduğuna işaret etti.

Federal Rezerv’in tercih ettiği enflasyon barometresi olan endeks, geçen ayki Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) gösterdiği yükselen enflasyonu daha da teyit ederek Şubat ayında 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, enflasyonu ehlileştirme planıyla FED’e daha da zor bir görev yükleyerek yatırımcıları sürece hapsediyor.

Reklam &nbsp &nbsp

Rusya ve Ukrayna arasında sürmekte olan savaş, ABD ve müttefiklerinin Rusya’nın enerji ihracatını kesmek için harekete geçmesiyle birlikte enerji fiyatlarının fırlamasına neden oldu. Tedarik zinciri aksaklıkları ve yüksek işçilik ve işletme maliyetleri de süregelen enflasyonda rol oynuyor.

Bununla birlikte, uzmanlar şimdi bazıları küçük kâr elde etmeye yönelirken Bitcoin’in nereye gidebileceğine dair ipuçları arıyorlar. Genesis Trading’de Piyasa İçgörüleri Başkanı Noelle Acheson’a göre, “Yatırımcılar, satışlardan çok aramalar için para ödüyor, ancak son birkaç gündeki hafif sıçrama, bir duyarlılık değişikliği açısından henüz önemli değil.” Şu an itibariyle, seçeneklerin davranışına göre 40 bin dolarlık BTC’nin devam edip etmeyeceğini söylemek zor.

Piyasa analisti Gareth Soloway, Bitcoin’in 30 bin dolara geri çekilmeye hazır olduğuna inanıyor. Ona göre, şu anda ‘Bitcoin’e girmek için kötü bir nokta’ ve iyi bir geri çekilmeden sonra bir girişi tercih ediyor.

BTCUSD Grafiği Ticaret Görünümü

Bununla birlikte, 40.000 $ şüphesiz yakından izlenen bir destek olmaya devam ediyor ve kıdemli Trader Peter Brandt da dahil olmak üzere uzmanların bir bölümü, yükselen bir üçgen gibi görünen şeyin ardından bu alan boyunca yeniden teste güveniyor.


Yorum Yap