Bitcoin Piyasası Boğalar ve Ayılar Arasındaki Dengeyi Sağlıyor ⋆ ZyCrypto

 Bitcoin Piyasası Boğalar ve Ayılar Arasındaki Dengeyi Sağlıyor ⋆ ZyCrypto

4 Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Açık Pozisyonu Satış Ortasında Temizlendi - Yeni Veriler Kripto Pazarının Nereye Yönlendirildiğini Açıkladı

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Önemli Çıkarımlar

  • Glassnode, Bitcoin piyasasının boğalar ve ayılar arasında bir denge kurmuş gibi göründüğünü bildirdi.
  • Glassnode, Bitcoin fiyat hareketini yönlendirmede rol oynayabilecek metrikleri de inceledi.

Bitcoin, son birkaç hafta içinde düşüşler ve tepeler yoluyla işlem görüyor ve beklenecek çok şey bırakıyor. Glassnode’a göre, fiyat hareketi, Bitcoin piyasasının yatırımcı duyarlılığına bağlı olarak sıçrayabileceği veya düşebileceği “hassas bir dengeye” işaret ediyor.

Hem Bitcoin talebi hem de arzı şu anda düşük hareket görüyor

Glassnode, The Week On-chain Raporunda, Bitcoin’in piyasa performansının nereye gittiğine dair fikir verebilecek birkaç ipucu kaydetti. Rapora göre, piyasa boğaların taban fiyat belirlemeye çalıştığı bir noktada.

Bitcoin’in geçen haftaki fiyat aralığı bunu gösteriyor. Glassnode, Bitcoin’in değişken bir konsolidasyon aralığında işlem gördüğünü gözlemledi. Bitcoin haftayı en düşük 37.333 dolardan açtı, 45.039 dolara yükseldi ve ardından haftayı 38.220 dolardan kapatan bir düşüş gördü. Bu durum piyasada göreli bir dengenin kurulmasına neden olmuştur.

“Küresel makro ve jeopolitik aşama piyasalarda belirsizlik yaratmaya devam ederken, Bitcoin boğaları bir fiyat tabanı belirlemeye çalışıyor. Raporda, boğalar, iki ayı aşkın bir süredir mütevazı ancak kalıcı bir satış tarafı baskısını emiyor” denildi.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Ancak piyasanın hangi yönden dengeden kopacağı sorusuna cevap verebilmek için rapor, döviz girişlerini inceledi. Bu inceleme, şu anda piyasayı etkileyen iki borsa kategorisini vurguladı.

Bir yandan, birkaç ay boyunca “önemsiz” miktarlarda Bitcoin girişleri gören borsalar vardı. Bunun için Binance, Bittrex, Bitfinex ve FTX dikkat çekiciydi. Bu borsalar, Temmuz 2021’in sonundan bu yana %24,3’lük bir büyümeyle 200 bin BTC’nin üzerinde birleşik BTC girişi gördü.

Öte yandan, diğer bazı borsalar Temmuz 2021’den bu yana 253.000 BTC’lik toplu bir çıkış gördü.

Bununla birlikte, bazı borsaların, özellikle Binance ve FTX’in bakiyesinin büyümesi, Bitcoin’in spot satışı yerine Vadeli İşlem ticareti tercihine işaret ediyor.

Bitcoin piyasası bundan sonra nereye gidecek?

Glassnode, borsa bakiyelerinden çeşitli yatırımcı grupları arasındaki yatırımcı duyarlılığına işaret eden metrikleri çıkardı. Borsalar üzerindeki satış yönlü baskının çoğunluğunun Kısa Vadeli Sahiplerden (STH’ler) geldiği görülüyor. Şu anda, STH’lerin çoğu, 46.400 $ ‘lık gerçekleşen bir fiyatla holdinglerinde su altında.

Bununla birlikte, Uzun vadeli sahipleri (LTH’ler) hala fiyatı mevcut seviyelerde tutan çok fazla etkiye sahiptir. Satış tarafı baskısına küçük bir katkı ile, LTH sahipleri, yaklaşık 24.100$’lık gerçekleşen bir fiyatla büyük ölçüde kârda.

Ne olursa olsun Glassnode, hassas dengenin “herhangi bir önemli derecede satıcı tükenmesi veya tersine satıcıların yeniden canlanmasıyla bozulabileceği” sonucuna vardı.


Yorum Yap