Bitcoin, Son 24 Saatte %4 Düşerek 40.000 Dolar Seviyesini Aşmak İçin Mücadele Ediyor

 Bitcoin, Son 24 Saatte %4 Düşerek 40.000 Dolar Seviyesini Aşmak İçin Mücadele Ediyor

Bitcoin boşuna kripto para biriminin kralı değil. Çoğu büyük kripto para birimi Cumartesi günü inanılmaz derecede düşük bir düşüş yaşadı ve buna Bitcoin (BTC) de dahil, ancak kımıldamıyor gibi görünüyor.

Bitcoin, ticarette tehlikeli sulara işaret eden Coingecko’nun çizelgelerine göre Cuma günü geç saatlerde %4 düşüşle 39.510 dolardan işlem görüyordu. Tüccarlar, bu eğilimle özkaynaklarda büyük kayıplar yaşadılar.

Şu anda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin faiz oranlarındaki ve piyasa değerlerindeki oynaklık açısından sıklıkla hisse senetleriyle bağlantılı olması bir teselli.

Önerilen Okuma | Overdrive, Outpace Bitcoin ve Ethereum’da Metaverse Jetonları

Bitcoin için Büyük %4 Düşüş

Yüzde dördü önemli olamayacak kadar küçük olabilir, ancak Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimleri için geçerlidir. Bu büyük düşüşle birlikte, yatırımcılar ve tüccarlar risklerin giderek daha fazla farkına varıyor ve yol boyunca ciddi kayıplar riskine girmek yerine kenarda beklemeye ve sonra ne olacağını görmeye karar verdiler.

Ancak, doğru zamanda harekete geçmemek, piyasa getirilerini incitebilir ve azaltabilir.

Altcoinler de Bitcoin’e kıyasla daha da düştü. Temel olarak, BTC ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir risk profiline sahip olduğu için, altcoinlerin diğer kripto para birimleriyle özellikle BTC ile çekildiğinde düşük performans göstermesi tipiktir.

Dip’e Rağmen Bitcoin Sabit Kalıyor

Daha olumlu bir kayda göre, teknik göstergeler, Bitcoin’in düşük fiyat ivmesiyle bile 38.500 dolarda daha istikrarlı olması gerektiğini gösterdi. Tüccarlar her zaman fiyatlarda beklenmedik ani artışlar ararlar, bu nedenle BTC’deki düşüş eğilimi, opsiyon tüccarlarının bu düzensiz fiyat dalgalanmalarında kar elde etmesini tamamen zahmetli hale getirebilir.

BTC toplam piyasa değeri 755 dolardır. hafta sonu grafiğinde milyarlarca | Kaynak: TradingView.com

Önerilen Okuma | Bitcoin Üzerinden Hareket Edin – Shiba Inu Bir Sonraki Kripto Altın mı?

Kripto ve meta veri dünyalarını çevreleyen mevcut eğilimler, tüccarların nasıl davrandığını büyük ölçüde etkileyebilir. Örneğin, BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, 30.000 $ civarında yaklaşan bir BTC fiyat çöküşü olduğunu söylediğinde, BTC’lerini satan tüccarlar izledi.

Bu, tüccarların Mayıs ve Haziran opsiyon çağrılarını çılgın gibi satmalarına neden oldu ve bu da hem Bitcoin hem de Ethereum için risk dönüşlerinin -%6’dan yaklaşık -%10’a düşmesine neden oldu.

Hala Bir Boğa Trendi

Bitcoin’in son birkaç gündeki en düşük dip seviyesi ile kayıt altına alınması, opsiyon tüccarlarının en aza indirilmiş düşüş hissini de vurguluyor. Bu noktada temkinli davranan tüccarlar oldukça tahmin edilebilir.

Genel olarak, küresel kripto para piyasası alım satım faaliyetleri, son 24 saatte görülen çok az kazançla birlikte 1,88 dolarda önemli ölçüde azaldı. Buna rağmen, toplam işlem hacmi yaklaşık %18’e yükseldi.

Çok katı para politikası, kripto para birimleri ve hisse senetleri gibi spekülatif varlıkları olumsuz etkilerken, göstergeler bir süre daha yukarı yönlü kalacağını açıkça gösteriyor.

EPA-EFE’den öne çıkan görüntü, grafikten TradingView.com


Yorum Yap