Bitcoin Taklitleri Ders Kitabı Piyasa Duygu Döngüsü, Güven Döndüğünde Ne Olur?

 Bitcoin Taklitleri Ders Kitabı Piyasa Duygu Döngüsü, Güven Döndüğünde Ne Olur?

Piyasalar döngüseldir ve piyasadaki tonu takip eden fiyat hareketi ile değişen olumlu ve olumsuz duyarlılık dönemlerinden geçer. Bu değişiklikleri tahmin etmek zor görünse de, Bitcoin fiyatı şu anda The Nature of Risk kitabından bir ders kitabı piyasa duyarlılığı döngüsü grafiğini takip ediyor.

Kitapta devam eden şey kripto para piyasasında devam ederse, büyük bir trend değişikliği bekleniyor. Justin Mamis’in piyasa duyarlılığı döngüsü tablosuna daha yakından bakın.

Bitcoin Bir Ders Kitabı Piyasa Duygu Döngüsünü Takip Ediyor mu?

Piyasalar aynı şekilde hareket etme eğilimindedir. Bu nedenle, belirli teknik analiz grafiği desenleri, artan bir olasılıkla doğru sonuçlar verebilir.

Uzaklaştırıldığında, Elliott Dalga Teorisine göre, piyasa döngüleri bile aynı beş dalga yapısında ilerleme eğilimindedir. Teknik analizin derinliklerine inenler, analizin yalnızca piyasa davranışını değil, aynı zamanda insan davranışını da tahmin etme gücüne ikna olurlar.

İlgili Okuma | Bitcoin Haftalık Momentum 2022’de İlk Kez Yükseliyor

Teoriyi ortaya atan Ralph Nelson Elliott, “doğanın kanunu” olarak adlandırdığı evrenin sırrı üzerine bir kitap da yazmıştır.

Borsa deneyimi bol olan bir diğer yazar Justin Mamis de bu bağları fark etti ve kitabı kaleme aldı. Riskin Doğası: Borsada Hayatta Kalma ve Hayatın Anlamı. Aşağıdaki piyasa duyarlılığı döngüsü grafiği, sayfalarında bulunabilir.

Bitcoin, Justin Mamis’in piyasa duyarlılığı döngüsü grafiğine karşı | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Justin Mamis ve Pazar Duygu Döngüleri Hakkında Her Şey

Bitcoin çizgi grafiğinin yanında, bir piyasa duyarlılığı döngüsü sırasında hissedilen birçok aşamayı ve duyguyu vurgulayan Justin Mamis tarafından sunulan tablonun aynısı yer alıyor.

Coşkuların zirvesindeyken, düşüşün satın alınmasının etkili olmaması, bir trend değişikliğinin beklendiğinin bir işaretiydi. En yüksek destek çizgilerinin altında kırılma, piyasanın bir güvensizlik aşamasına girmesine neden oldu. İnançsızlık paniğe dönüşür ve varlık dibe vurdukça, hareketsizlikten dolayı piyasanın cesareti kırılır.

İlgili Okuma | Bu Bitcoin “Isı Haritası”, Yakıcı Bir Döngü Zirvesinin Hala Önümüzde Olduğunu Öneriyor

Hoşnutsuzlukta, yatırımcılar varlığa karşı güçlü bir hoşlanmama duygusu bile hissederler ve bunun sonucunda yeni düşükler görmek bile isteyebilirler. Bu noktada, güven geri dönmeye başlar ve düşüş eğilimi gösteren tüccarlar inkarda kalır.

Justin Mamis, NYSE Kat Departmanı’nın eski Müdür Yardımcısı, Hancock’un eski Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Pazar Teknisyenidir ve sık sık Barron’s ve The Wall Street Journal’da yer almıştır. Kendi sözleriyle, Mamis bir haber bülteninde söyledi:

Bir döngü, hisse senetlerinin “endişe duvarını” tırmanmasıyla başlar ve artık endişe kalmadığında sona erer. Yükseliş zirveye ulaştıktan sonra bile, yatırımcılar dipleri satın almaları gerektiğine inanmaya devam ediyor… Bu değişime inanmaktaki isteksizlik, ilk aşağı aşamayı işaret ediyor: “Bu sadece başka bir satın alma fırsatı.” İkinci, gerçekçi, aşamalı düşüş, yükselişten düşüş eğilimine geçiştir… Satış mantıklı olmaya başlar. Üçüncü aşama ile sona erer: yatırımcılar, iğrenerek,… kötü haberin asla durmayacağına inanarak nihai en düşük seviyenin hemen yakınında terk ederler…

inanma grafik Bitcoin’de neler olabileceğini temsil ediyor? Peki, o zaman duyarlılıktaki koşullar Mamis’in yatırımcılara söylediklerini takip ediyor mu?

Takip etmek Twitter’da @TonySpilotroBTC veya katıl TonyTradesBTC Telgrafı özel günlük piyasa bilgileri ve teknik analiz eğitimi için. Lütfen dikkat: İçerik eğiticidir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

iStockPhoto’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafikler
Yorum Yap