Bitcoin Tarihsel Olarak Kritik Destek Düzeyinde Tutarken Altcoinler ‘Yok Edilmeye’ Yakın: Kripto Analisti

 Bitcoin Tarihsel Olarak Kritik Destek Düzeyinde Tutarken Altcoinler ‘Yok Edilmeye’ Yakın: Kripto Analisti

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, önde gelen dijital varlık Bitcoin (BTC) temel destek seviyelerinin altına düşmeye yaklaşırken altcoinlerin iç organlarının çıkarılmaya yakın olduğu konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Kevin Svenson anlatır 101.000 Twitter takipçisi, Bitcoin ve Ethereum aşağı yönlü riskle karşı karşıya kalırken, altcoinlerin daha fazla piyasa düzeltmesinin yükünü almaya devam ettiğini söyledi.

“Bitcoin için aşağı yönlü risk gösteriliyor.

BTC veya ETH için endişelenmiyorum. Bunları devam eden bir ayı trendi senaryosunda tutacağım ve daha fazlasını istifleyeceğim.

Ancak [altcoins] bir ayı trendinde silinecekti. Kesinlikle yok edilmiş gibi. Dikkatli olun.”

stratejist diyor BTC’nin 2020’nin başından bu yana 600 günlük basit hareketli ortalamasının (SMA) altında tek bir günlük mum kapatmadığını ve bu fiyatın son 2 ayda bir düzineden fazla sıçrama yapmasıyla şu anda kritik destek görevi görüyor.

“BTC, COVID-19 çöküşünden bu yana 600 günlük basit hareketli ortalamanın altında bir günlük mum kapatmadı. 600 günlük basit hareketli ortalama da Ocak ortasından bu yana bu aralığın ana desteği oldu.

39.250 dolar nerede [the] 600 günlük basit hareketli ortalama şu anda.”

Kaynak: Kevin Svenson/Twitter

Svenson ayrıca notlar Bitcoin ve S&P 500’ün (SPX), USD’yi diğer fiat para birimleri sepetine karşı sabitleyen ABD doları endeksi (DXY) ile bir dereceye kadar pozitif korelasyona sahip olduğunu. DXY’nin yukarı tırmanmasıyla borsanın daha fazla aşağı yönlü baskıyla karşı karşıya kalabileceğine ve bu nedenle potansiyel olarak Bitcoin’i almakla tehdit edebileceğine dikkat çekiyor.

“Görünüşe göre SPX bir kez daha ABD doları endeksi ile ters bir korelasyona girmeye başlıyor. Çoğu insanın düşündüğünün aksine, BTC ve SPX, piyasa ile bir dereceye kadar pozitif korelasyona sahipti. [U.S dollar] 2021’in başından beri.”

Kaynak: Kevin Svenson/Twitter
Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/T Studio/SensvectorSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap