Bitcoin Temel Destek Alanını Kaybetmek Üzere, 37K Dolar mı Geliyor? (BTC Fiyat Analizi)

 Bitcoin Temel Destek Alanını Kaybetmek Üzere, 37K Dolar mı Geliyor?  (BTC Fiyat Analizi)

Geçen hafta, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgileri bir yükseliş geçişinden geçti; ancak, Bitcoin yükseliş momentumunu sürdüremedi ve bir fiyat sarsıntısı yaşadı.

Haftanın ilerleyen saatlerinde fiyat toparlandı ve hareketli ortalama çizgilerinin üzerine çıkmak için başka bir girişimde bulundu, ancak hızla reddedildi ve 40 bin doların altına düştü.

Teknik Analiz

Teknik Analiz Shayan

Günlük Grafik

BTC için bir sonraki büyük destek 36 bin-37 bin dolar bölgesinde, bu seviye tutulamazsa fiyat muhtemelen 30 bin dolarlık talep bölgesine düşecek.

Ayrıca, RSI göstergesi şu anda 50 puanın ve uzun vadeli direnç trend çizgisinin altında, bu da ayıların piyasanın kontrolünü yeniden ele geçirdiğini gösteriyor. Bitcoin’in RSI’sinin daha yüksek fiyatlara ulaşmak için azalan trend çizgisini kırması gerekiyor.

Bir sonraki ana direnç seviyeleri, yükseliş tarafındaki 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgileridir.

4 Saatlik Grafik

42 bin dolarlık destek, fiyatın üzerine çıkamamasının ardından daha düşük zaman dilimlerinde kritik bir direnç seviyesine dönüştü. Satış baskısı 42 bin dolar seviyesinde belirgindi ve şu anda test edilmekte olan 39 bin dolarlık bölgeye ani bir düşüşe yol açtı.

Şu anda piyasada gördüklerimize dayanarak, ayılar muhtemelen fiyatı 39 bin dolar seviyesinin altına itmeyi başaracaklar, ancak kanalın alt trend çizgisi ve 37 bin dolarlık bölgedeki orta vadeli destek seviyesi Bitcoin için önemli bir engel olacak. Söz konusu seviye, fiyatı bunun üzerinde tutamazsa, daha düşük talep bölgelerine düşme yakın olacaktır.

Onchain Analizi

Onchain Analizi Shayan

Bu grafik, uzun vadeli SOPR, ROC ve Bitcoin fiyatından oluşur. Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR), tüm piyasa oyuncularının kar oranını belirlemek için harcanan zamandaki çıktıların değerini oluşturulan zamanla karşılaştırır. Harcanan işlem çıktısının dağılımının kâr veya zararda olup olmadığını tahmin edebilirsiniz.

Uzun vadeli Sahiplerin SOPR’sindeki değişim oranı (ROC), bu varlıkların ne zaman birikim veya dağıtım aşamalarında olduğunu gösterir.

Kısa vadeli gürültüye daha az duyarlı olan yatırımcılar için, piyasa şu anda risk/getiri oranının piyasa yönü için olumlu bir yükseliş göstergesi sağlama eğiliminde olduğu bir birikim aşamasındadır.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap