Bitcoin Uzun Vadede Yarar Sağlamak İçin Doların “Üstel Değer Kaybı”

 Bitcoin Uzun Vadede Yarar Sağlamak İçin Doların “Üstel Değer Kaybı”

Coinbase Global’in Nasdaq’ta yayın hayatına girdiği sırada Bitcoin, bir reddedilme nedeniyle daha fazla yükselmeyi engelledikten sonra sarsılıyor. Aynı borsa, kripto ile birlikte patlama yaşıyor – her iki piyasa da ortak bir paydaya karşı parabolik hale geldi: Dolar.

Doların “üstel düşüşü” devam edecek ve kripto ve hisse senetlerine daha fazla fayda sağlayacak. Bununla birlikte, hiperenflasyonun kısa vadeli olarak azaltılması, boğa piyasasına duraklama getirebilir.

USD Enflasyon Düşüşü Bitcoin’e, Borsaya Karşı Parabolik Oldu

Kara Perşembe finans sarsılmadan yaklaşık 14 ay öncesine ve pandeminin ilk başladığı zamana dönelim. Borsa ve kripto para birimleri, ortaya çıkan panik nedeniyle yok oldu.

Ancak hükümetlerin para arzını her zamankinden daha fazla para ile doldurmasının bir sonucu olarak, her iki pazar da balistik hale geldi. Hem hisse senetlerinde hem de kripto para birimlerinde bir boğa piyasası patlak verdi, tüm önemli endeksleri her zaman yeni bir duruma getirdi ve Bitcoin önceki tüm rekorları kırdı.

Borsa ve kripto tamamen farklı ekonomik faktörler için iyi gidiyor ve çok farklı varlık sınıfları, ani paritenin gerçek nedeni dolardan kaynaklanıyor.

Crypto and the stock market have both gone parabolic against the dollar | Source: BTCUSD on TradingView.com

Dolar Endeksine Göre Üstel Değer Kaybı Devam Edecek

Doların başı dertte – buna hiç şüphe yok. DXY’ye göre diğer dünya para birimlerine karşı değeri düştü. Bitcoin ve hisse senetlerine karşı düşüş parabolik hale geldi.

DXY’yi uzaklaştırmak, en kötüsünün henüz dolar için gelmediğini gösterebilir. Boğa piyasasını başlatmak için Bitcoin’in yukarı doğru kırıldığı şekliyle benzer şekilde büyük bir simetrik üçgen oluştu.

If the above pattern confirms, the dollar's fall hasn't even started | Source: TVC-DXY on TradingView.com

Bitcoin konsolide edilmeden önce hariç, önceki eğilim yükseldi. Dolarda, hakim eğilim düştü ve “üstel düşüş” beklendiği gibi devam ederse, işlerin devam ettiği yer burasıdır.

Ölçü kuralının tahmin edeceği büyüklükte bir düşüş, dünyanın en yüksek para birimini tarihi düşük seviyelere indirebilir. Diğer tüm varlıkların ölçüldüğü temel para birimi USD ile fiyat hareketi biraz çılgınca olabilir.

Yorum Yap