Bitcoin ve Ethereum Katliam Görecek

 Bitcoin ve Ethereum Katliam Görecek

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes gönderildi Bitcoin ve Ethereum için başka bir tahmin. Aynı zamanda, piyasa değerine göre en iyi kripto para birimleri, bugünün ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) yönetim kurulu genelinde oynaklığı artırmasıyla dar bir aralıkta hareket etmeye devam ediyor.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin Gerilemeye Devam Ediyor, BTC Neden 40 bin Doları Tekrar Ziyaret Edebilir?

Yazma sırasında, Bitcoin son 24 saatte %1 ve geçen hafta %13 kayıpla 40.500 dolardan işlem görüyor. Ethereum, bu dönemde benzer performansla 3.000 dolardan işlem görüyor.

4 saatlik grafikte BTC yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

NewsBTC’nin bildirdiği gibi Hayes, “Petrodollar” tarafından desteklenen mevcut finansal sistemin sona erdiğine inanıyor. Bu, Bitcoin ve Ethereum gibi bağımsız para birimlerinin daha fazla talep göreceği yeni bir sistemin kapısını açtı.

Ethereum, bir Proof-of-Stake (PoS) konsensüs algoritmasına geçeceği için kısa vadede en fazla faydayı sağlayacak. Böylece, ağ doğrulayıcılarına ödül verecek bir staking sistemi ile enerji tüketiminde %99’luk bir düşüş görecek.

Hayes, kurumların bu sistemi kullanarak enflasyondan korunacağını savundu. Bununla birlikte, ABD Federal Rezervi enflasyonu evcilleştirmeye çalıştıkça, en iyi kripto para birimleri kısa ve orta vadede satış baskısında bir artış yaşayacak.

Bu, FED’in sıkılaştırma programına başlayacağı Mayıs ayında kanlı bir finans piyasasına yol açacak. O sırada eski BitMEX yöneticisi, Bitcoin ve Ethereum’un geleneksel pazarlarla, özellikle Nasdaq 100 Endeksi (NDX) ile yüksek düzeyde korelasyon gösterdiğini iddia ediyor.

Başka bir deyişle, kripto büyük bir teknoloji şirketi olarak ticaret yapıyor. Hayes, Bitcoin ve Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmeye başlayabilmesi için bu korelasyonun aşağı yönlü eğilim göstermesi gerektiğine inanıyor.

Bu gerçekleşmeden önce, NDX ve geleneksel pazar, %30 ila %50’lik potansiyel düşüşlerle kırmızıya itilecek. Bu, BTC ve ETH’nin kritik destek bölgelerini sırasıyla 30.000 dolar ve 2.000 dolar civarında yeniden test etmesini gerektirebilir.

Ethereum ve Bitcoin Katliamının Kanıtı

Bu yaklaşan kan banyosunun kanıtı olarak Hayes, bir yıllık grafiğindeki NDX’in potansiyel zayıflık gösterdiğini iddia ediyor. Endeks, düşüş trendinin uzamasıyla %61.8 Fibonacci Geri Çekilme seviyesinin üzerine çıkamadı, bu daha fazla kayıp olduğunu gösteriyor. Hayes dedi ki:

Grafik bana NDX’in düşmeye devam edeceğini, yerel en düşük seviyesini test edeceğini ve kesinlikle onun altında kırılacağını söylüyor. Bundan sonraki durağın 10.000’i test etmek olduğuna inanıyorum (…). Kripto sermaye piyasaları, küresel olarak kalan tek serbest piyasalardır. Bu nedenle, biz düşüşe girerken hisse senetlerini daha düşük seviyeye taşıyacaklar ve çıkış yolu üzerinde çalışırken hisse senetlerini daha yükseğe taşıyacaklar. Bitcoin ve Ether, Fed harekete geçmeden ve politikasını sıkıdan gevşeke çevirmeden çok önce dibe vuracak.

Kaynak: Arthur Hayes

İlgili Okuma | Kripto Piyasası Tasfiyelerde 440 Milyon Dolar Tutarken Bitcoin Fiyatı 40.000 Doların Altına Düştü

Hayes, daha önce belirttiğine göre, uzun vadede Bitcoin madeni para başına 1 milyon dolara, Ethereum ise 10.000 doların üzerine çıkacak. Mevcut durumuna ve Ukrayna-Rusya ihtilafına ve çözümüne kapana kısılmış görünen FED’e çok şey bağlı.


Yorum Yap