Bitcoin ve Ethereum korelasyonu ile büyük teknoloji stok artışları | CryptoSlate

 Bitcoin ve Ethereum korelasyonu ile büyük teknoloji stok artışları |  CryptoSlate

Bloomberg News, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) fiyat hareketinin pandeminin sona ermesinden bu yana teknoloji hisse senetlerine benzer olduğunu söyledi. rapor edildi.

Rapora göre, Bitcoin ve Nasdaq arasındaki 40 günlük korelasyon 0.6945’te, şimdiye kadarki en yüksek değerde.

Sonuç olarak, bazı analistler Bitcoin’in birçok savunucusunun yaptığı gibi çeşitlendirici olmayabileceği konusunda fikir yürütmeye başlıyor.

Korelasyon fiyat düşüşüne neden olabilir

Böyle bir savunucu, BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes. Hayes kısa süre önce BTC’nin fiyatının 1 milyon dolara kadar çıkabileceğini tahmin etmişti. Ancak yeni bir ortamda görüş yazısı Medium’da al veya sat argümanını ve kripto ile borsalar arasındaki mevcut korelasyonu tartıştı.

Hayes’e göre, bu kripto için iyi değil çünkü bir hedge olması gerekiyordu. İkisi arasındaki korelasyon çok yüksekken bir NASDAQ çöküşüne hazırlık olarak kripto satın almanızı tavsiye etmenin akıllıca olmayacağını da sözlerine ekledi.

Ancak Hayes, kriptoya ne olursa olsun teknoloji stoklarının düşeceğine inanıyor. Yükselen faiz oranları ile ekonomik büyümedeki düşüşün ve mevcut küresel likiditenin bunu kaçınılmaz kılacağına dikkat çekti.

Birkaç şirketin hakim olduğu teknoloji stoku

Hayes ayrıca, NASDAQ’ın mevcut fiyat seviyelerini, yalnızca birkaç karlı şirketin piyasaya hakim olması nedeniyle koruduğuna dikkat çekti.

Tesla, Microsoft, Google ve Apple, endeksin %40’ından fazlasını elinde tutuyor ve önceki en yüksek seviyelerinin altına düşmüş olsalar bile hisse performansları oldukça iyi.

Bu analize dayanarak Hayes, NASDAQ’daki bir düşüşün kripto varlıklarının değerinde bir düşüşe yol açacağı için kripto piyasası için en kötünün henüz gelmediğine inanıyor. Hatta bu yılın ikinci çeyreğinde Bitcoin değerini 30 bin dolar civarında görebileceğimizi söyledi.

Ancak, Hayes’e göre, Bitcoin ve NASDAQ endeksi arasındaki korelasyon NDX’in nihai erimesinden önce düşerse bu gerçekleşmeyebilir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap