Bitcoin Volatilitesi Boğa Öncesi Koparma Seviyelerine Ulaştı

 Bitcoin Volatilitesi Boğa Öncesi Koparma Seviyelerine Ulaştı

Bitcoin, yaklaşık 30.000 dolarlık yüksek alandan geri döndü ve mevcut aralığının yukarısına doğru eğilim gösteriyor. Piyasa değerine göre ilk kripto, hafta sonu kayıplarını izlemeyi başardı ve 40.000 dolarlık alana geri döndü.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin Kayıpları Geri Aldı Ama İşte 41.5K $’ın Kazançları Önleyebilmesinin Nedeni

Yazma sırasında, Bitcoin son 24 saatte ve 7 günde sırasıyla %6 ve %5 karla 41.600$’dan işlem görüyor.

4 saatlik grafikte BTC yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

BTC’nin fiyatı ayıların yeni saldırısını geri püskürtebildiği ve daha fazla kayıpları önleyebildiği için piyasadaki genel algı iyimser görünüyor. NewsBTC’nin dün bildirdiği gibi, 38.000 ila 39.000 dolarlık alan teklif emirleriyle doluydu ve bu da toparlanma için kritik bir bölge olduğunu kanıtladı.

Mevcut fiyat hareketi, BTC fiyatı için uzun bir durgunluk döneminden sonra oynaklıkta yukarı doğru bir eğilim gösteriyor gibi görünüyor. Aşağıda görüldüğü gibi, Arcane Research’ten elde edilen veriler, düşük volatilite seviyelerinin Bitcoin’i yeni bir ralli veya önceki yüksek seviyelerini geri almak için hazırlayabileceğini gösteriyor.

Araştırma firması, Bitcoin’in 30 günlük oynaklığının çok yılın en düşük seviyesine ulaştığını kaydetti. Bu metriğin mevcut seviyelerinde en son durduğu zaman Kasım 2020’deydi.

O zaman, Bitcoin ayı piyasası fiyat hareketinden 3.000 ila 16.000 $ aralığından çıktı ve keşfedilmemiş bölgeye girdi. Oynaklıktaki düşüş, bu fiyat hareketini ima etmiş gibi görünüyor ve BTC’nin 40.000 dolara geri döndüğü için gelecekteki performansının bir göstergesi olabilir.

Arcane Research, BTC’nin oynaklığı ve neden daha fazla piyasa faaliyetinin sinyalini verdiği hakkında şunları kaydetti:

Bitcoin’in son aydaki donuk fiyat hareketi, bitcoin’in 30 günlük oynaklığının 16 Nisan Cumartesi günü 5 Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyelerine ulaşmasına neden oldu. 2020 sonbaharındaki düşük volatilite rejimi, Eylül sonundan Kasım başına kadar yaklaşık üç ay sürdü, ancak bu kadar uzun süreli düşük volatilite dönemi olağandışı.

Kaynak: Arcane Research

Bitcoin Balinaları, Fiyatını Aralığının Altından İtiyor

Malzeme Göstergelerinden (MI) ayrı veriler gösterir Büyük Bitcoin yatırımcılarından kısa vadeli faaliyetlerde artış. Aşağıda görüldüğü gibi, yaklaşık 100.000 $ (mor), 10.000 $ (kırmızı) ve 1.000 $ (yeşil) civarında teklif emri olan yatırımcılar BTC’nin mevcut fiyat hareketini satın alıyor.

Büyük yatırımcılar BTC’nin mevcut fiyat hareketini satın alıyor. Kaynak: Malzeme Göstergeleri

Perakende yatırımcılar ve “Mega” BTC balinaları uykuda kalıyor. Toplamda, diğer yatırımcı sınıfları geçtiğimiz gün BTC’de 60 milyon dolara kadar satın aldı.

39.000 $ ve 38.000 $, olası bir olumsuzluk durumunda BTC fiyatı için önemli destek göstermeye devam ediyor. Yukarı yönde, 45.000 dolar ve 48.000 dolar, yalnızca bu iki seviyede 10 milyon doların üzerinde talep emriyle BTC’nin en önemli direnç seviyeleridir.

İlgili Okuma | Şimdi Veya Asla: Bitcoin On Yıl Boyunca Parabolik Eğride Temel Oluşturuyor

BTC balinaları, kripto para birimini Kasım 2020’de olduğu gibi 60.000 dolara ve keşfedilmemiş bölgelere itebilir mi? Zaman gösterecek. Makro koşullar yeni bir ralli için elverişsiz görünüyor.

#Yangın Grafikleri 2.0 (beta) gösterileri #Bitcoin likidite hareket halinde. Şu anda burada ~25 milyon$ Ask likiditesi var ve bir sonraki teknik direnç seviyesi 50 Günlük MA.
Not: MegaWhales henüz satın almamıştır. #Kripto
Malzeme Göstergelerinden daha fazlası… https://t.co/26BLOFwenL pic.twitter.com/qRagkZTBlg

— Malzeme Göstergeleri (@MI_Algos) 19 Nisan 2022
Yorum Yap