Bitcoin Yatırım Uygulaması CEO’su: Bitcoin Parasal Devrim

 Bitcoin Yatırım Uygulaması CEO’su: Bitcoin Parasal Devrim

Bitcoin’nin doğru bir yatırım seçeneği olarak kamuda ki rolünü güçlendirmesi için ne olması gerekiyor ? “Zaman,” Bitcoin yatırım platformlarından biri olan Amber’in CEO’su ve kurucu ortağı Aleks Svetski, “Bu teknolojik bir devrim DEĞİL,” diye ekledi:

“Bu durum, teknik değil parasal bir devrimdir  ve tekrar etmesi (geleneksel olarak) yüzyıllar sürer, teknolojik çağda Bitcoin bunu onlarca yıl içinde yapması muhtemeldir.”  dedi.

Bitcoin’in %50 Mart fiyatı dalışından bu zamana kadar , koronavirüs korkusu ve belirsizliğinin ortasında, ana akım kripto paraların öncülüğün de  giderek daha fazla ilgilenmeye başladı. Madeni para da düşük bir değerden %130’dan daha fazla kazanç olduğunda önemli ölçüde değer kazandı.

Bitcoin’in olumlu duruşu, istikrarsız ana akım piyasa koşullarında ortaya çıkar. Geleneksel piyasa barometreleri , iş kapanışları ve koronavirüs önleme tedbirleri yükselirken 1987’deki pazar çöküşünden bu yana en kötü performanslarından bazılarını yayınladılar . Piyasalar o zamandan beri toparlanmış olsa da, işsizlik grafikleri sürekli endişe için gerekçe oluşturmaktadır.

Küresel bir varlık olan Bitcoin, ekonomik belirsizlikler esnasında cazip olabilecek hükümet kontrolünden bağımsızdır. Svetski :

“Toplumda dediğimiz yapıda ne kadar çok delik görünürse; parasal, mali, sosyal, politik unsurların incelenmesi durumunda servetlerini korumak isteyecek daha fazla insan var.” dedi.

Son günlerde, Bitcoin milyarderi Paul Tudor Jones ve Bitcoin hedge oyunu da dahil olmak üzere, bazı ana akım varlıkların kripto endüstrisine ilgi duyduğunu gördü .

Svetski, halkı kriptoya çekmenin iki nedeninden bahsetti: ‘İnsanlar merak veya acı için Bitcoin’e girecek.’ Ben de ‘açgözlülük’ eklerdim ama bu merak bayrağı altına girebilir. “dedi.

Yorum Yap