Bitcoin’i Dip’ten Satın Almalı mı?

 Bitcoin’i Dip’ten Satın Almalı mı?

Berkshire Hathaway – Kriz Zamanlarında Satın Alma

Ohama‘nın Oracle‘ı’ olarak da bilinen Buffett, piyasanın belirsizliğini avlayarak büyük servetler kazanma eğilimi gösteren yatırım stratejisi nedeniyle kriz zamanlarında her zaman manşetlere çıkıyor. En iyi yatırımcıların “diğerleri açgözlü olduğunda korkulu ve diğerleri korkulu olduğunda” korkuttu.

Diğer bir deyişle, Buffett’in stratejisi, şirket hisselerinin ve diğer yatırım biçimlerinin irrasyonel korkular nedeniyle değerinin altında kaldığı durumlarda tanınma ve piyasaya girme etrafında dönmektedir. Bu, nihai bir geri dönüş beklentisiyle yapılır.

Daha basit terimlerle: Buffett, değerinin düşük olduğuna inandığı ve yüksek sattığına inandığı hisse senetlerini düşük satın alıyor.

Sonuç olarak, Buffett‘in pazar düşüşünün irrasyonel temelleri olduğu ve insanların Coronavirüs ve diğer olumsuz talep şoklarının tehdidini abarttığı izlenimi altında bazı büyük yatırımlar yapması muhtemeldir.

Yahoo Finance ile yapılan bir röportajda cesaret verici ve en az kaba olmayan tavrını söyleyen Buffett, “Ben her zaman bir salgının olacağını düşünmüştüm. Ülkenin ve dünyanın ilerlemesini durdurmaz. Bu meydana gelen korkunç bir olay… ama… İnsanlığın gelişimi inanılmazdı. Ve bu durmayacak. ”

Buffett Bitcoin Satın Alacak mı?

Yıllardır, cevap her zaman kesin bir ‘HAYIR‘ olmuştur. Halka açık olarak, Buffett her zaman bir kripto para birimi şüphesi olarak ikamet etti ve onu asla ‘değersiz’ bir varlık olarak görmedi. Aslında, geçmişte, Buffett, Bitcoin‘in gerçek bir değere sahip olmadığını öne sürdü – bunu “sıçan zehiri karesi” olarak nitelendirdi. Bir değer yatırımcısı için, bu inançlar kısa vadeli yatırımcılardan beklenebilecek büyük bir ‘buy-in’i tamamen dışlamaktadır.

Bu inançlar göz önüne alındığında, Buffett muhtemelen Bitcoin rout’unu satın alarak çelişmeyecek. Ancak, gerçekten geri çekilmeli mi?

Buffett, Bitcoin‘i değersiz olarak görmese de, varlığın şu anda gerçekten değerinin düşük olduğunu gösteren birçok faktör ve argüman var.

Bu hafta haricinde, yıllar boyunca, Bitcoin‘e olan talep son on yılda yaptığı yatırım getirisi ile benzer şekilde arttı.

Bunun bazı nedenleri arasında, Bitcoin’in likidite sorununu çözmeyi amaçlayan artan sayıda katman 2 çözümü tarafından sağlanan fon yöneticileri ve perakendeciler için daha pratik kullanım örneklerinin büyümesi yer alıyor.

Bitcoin ayrıca ilk hamle avantajına sahiptir, yani Bitcoin‘in kurumsal alımının, tuhaf bir şekilde Buffett‘in daha güçlü olduğunu düşündüğü diğer dijital paraların alımından daha muhtemel olabileceği anlamına gelir.

Ayrıca, Bitcoin fiyatının büyük bir artıştan sonra 10.000 dolara düştüğü – genellikle meydana gelmeyen – sistemdeki ani şoklardan sonra oldu. Bu, Coronavirus ve diğer olumsuz şoklar patladığında, fiyatın Bitcoin’e olan yüksek talebe benzemeden önceki seviyeye geri dönebileceğini düşündürebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
3
 • Hüseyin duma
  Hüseyin duma
  ziyaretci
  1 sene önce

  Bitcoin yarılanırsa ben dipten alırım kademeli bir şekilde sonra uzun vadeli beklerim. Dipten alırsam kısa vadeli beklemeye gerek yok bitcoin yükselmesi biraz zaman alabilir..

  Cevapla
  7
 • Hüseyin duman
  Hüseyin duman
  ziyaretci
  1 sene önce

  Bitcoin yarılanırsa ben dipten alırım kademeli bir şekilde sonra uzun vadeli beklerim. Dipten alırsam kısa vadeli beklemeye gerek yok bitcoin yükselmesi biraz zaman alabilir.

  Cevapla
  7
 • Ali ahsen
  Ali ahsen
  ziyaretci
  1 sene önce

  Koronavirüs nedeni ile kriz var bitcoin alınması tam zamanı çok yukselcegini düşünüyorum bitcoin güvenli bir liman dır

  Cevapla
  7