Bitcoin’in 50 bin Doları Geri Almak İçin Neden Bu Seviyenin Üzerine Çıkması Gerekiyor?

 Bitcoin’in 50 bin Doları Geri Almak İçin Neden Bu Seviyenin Üzerine Çıkması Gerekiyor?

Bitcoin, 30.000 dolarlık yüksek alandan geri dönerken yavaşlıyor. Piyasa değerine göre en iyi kripto, geçen hafta (%3) hala kâr kaydediyor, ancak desteği daha düşük seviyelerde yeniden test edebilir.

İlgili Okuma | Bitcoin 40.000 Doları Geri Döndü, Ancak Konumunu Korumak İçin Mücadele Edebilir

Yazma sırasında, Bitcoin geçen gün boyunca yatay hareketle 41.300 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor ancak yakında oynaklıkta bir artış görebilir.

4 saatlik grafikte BTC yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Malzeme Göstergelerinden (MI) elde edilen veriler, BTC’nin fiyatı mevcut seviyelerinin üzerinde olduğu için kısa vadeli direnci kaydeder. 41.300 dolardan 41.400 dolara kadar 5 milyon doların üzerinde talep emri var. Bu, fiyatın yükseliş momentumunu sürdürmesini engelleyebilir.

Ticaretin diğer tarafında, BTC’nin fiyatı için 39.000 dolardan büyük destek var. Bu seviyelerde, kripto para birimi, daha düşük seviyelerde çok daha fazla likidite ile 9 milyon dolarlık teklif emri kaydeder. Bu, BTC’nin o bölgeye geri dönerse güçlü bir şekilde toparlanabileceğini gösteriyor.

39 bin dolarda güçlü desteği olan BTC (fiyatın altında kırmızı ve sarı teklif emirleri). Kaynak: Malzeme Göstergeleri

Takma adla çalışan bir tüccar, yakın zamanda BTC fiyatının, genellikle bir varlığın trend yönü ile ilişkilendirilen bir seviye olan 200 Üstel Hareketli Ortalama’dan (EMA) sürekli olarak reddedildiğini belirtti. BTC’nin mevcut EMA’sı yaklaşık 42.000 dolar.

Bu anlamda, Bitcoin’in daha fazla dirence doğru yükselmeye devam etmesi için bu fiyat noktasının üzerine çıkması gerekiyor. Bu potansiyel olarak 45.000 dolar ve 48.000 dolar civarında olacak. İkincisi, kripto para birimi için büyük bir yüksek zaman dilimi olarak duruyor.

Takma isim analisti, BTC’nin 4 saatlik grafik için 200 EMA’sının üzerine çıkma fiyat kapasitesi konusunda iyimser.

$BTC 4H 200EMA’dan bir kez daha reddediliyor. Fiyat en azından bu seviyenin üzerine çıkamadığı sürece bu düşüş trendinde sıkışıp kalacağız.

200EMA hala düşüş eğiliminde, ancak sonunda bir kırılma an meselesi.

Burada ticaret yapın: https://t.co/VZNADvrnZu pic.twitter.com/NceFuHpJgo

— Daan Kripto Ticareti (@DaanCrypto) 20 Nisan 2022

NewsBTC’nin bildirdiği gibi, Bitcoin 90 günlük zımni oynaklığında bir düşüş kaydetti. Arcane Research’ten alınan verilere göre, bu metrik Kasım 2020’nin en düşük seviyesinde. O zaman, oynaklıktaki düşüş ve BTC’nin uzun konsolidasyon dönemi, mevcut tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru büyük bir ralliden önce geldi.

Zayıflayan Bir ABD Doları Neden Bitcoin’i Yükseltebilir?

BTC boğaları daha fazla güç gösteriyor gibi görünüyor. 30.000 dolarda daha düşük olan likidite yükselmiş gibi görünüyor ve bu da daha hızlı BTC fiyatı sıçramalarına yol açıyor. Bu, kısa ve orta vadeli dirençte yakın bir kırılmaya hazırlanabileceğinden, kripto para birimi için yükseliş tezine katkıda bulunuyor.

İkincisi hakkında, analist David Ellis dedim:

(…) Geçen hafta artı uzun zamandır grafiklere bakıyorum. 2020’nin 4. çeyreğinden beri düşüşlerin bu kadar agresif bir şekilde satın alındığını görmemiştim. Yine, çok heyecanlanmak için çok erken, ancak bu IMO için cesaret verici bir işaret.

İlgili Okuma | Ripple CEO’su Bitcoin Kabileciliğinin Kripto Endüstrisini Geri Tuttuğunu Söyledi

ABD doları, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarındaki artışın ardından yükseliyor. Arcane Research’ün bulduğu gibi, Bitcoin para birimiyle negatif ilişkilidir. Bu, dijital varlık için daha fazla yukarı yönlü potansiyel önerebilir.

DXY 4 saatlik grafikte küçük kayıplarla. Kaynak: DXY Endeksi Ticaret Görünümü
Yorum Yap