Bitcoin’in hash oranı, kalıcı ekonomik belirsizliğe rağmen yükseliyor | CryptoSlate

 Bitcoin’in hash oranı, kalıcı ekonomik belirsizliğe rağmen yükseliyor |  CryptoSlate

CoinWarz Bitcoin hash oranının patlamaya devam ettiğini ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. 270 EH/sn bugün 220 EH/s civarında yerleşmeden önce Pazartesi günü.

Yükselen bir Bitcoin hash oranı, ağdaki madencilerin sayısının arttığını gösterir. Bu genellikle madencilerin BTC’ye olan güveninin artmasının bir ölçüsü olarak alınır.

Kaynak: coinwarz.com

Bununla birlikte, yaklaşan durgunluk tehdidi göz önüne alındığında, hatta bazıları depresyon diyor, madenciler bizim bilmediğimiz bir şey biliyor mu?

Durgunluk göstergesi kırmızı yanıp sönüyor

Satoshi Nakamoto, 2008 durgunluğunun ardından merkez bankası para biriminin değer kaybetmesini ele almak ve bankacılık sistemine bir alternatif oluşturmak için Bitcoin’i yarattı.

TradFi’ye bir alternatif olarak, bazıları Bitcoin’in riskten korunan bir varlık olarak hareket edeceğini varsayıyor. Yine de Bloomberg’den gelen son veriler, Nasdaq ve BTC arasındaki korelasyonun hiç bu kadar yüksek olmadığını gösteriyor. Bu, durgunluklar sırasında hisse senetleri düştüğü için kripto için ileride sorun olduğunu gösteriyor.

Resesyon olasılığı ne kadar? Sık kullanılan bir durgunluk göstergesi, verim eğrisi. Tipik olarak, uzun vadeli borçlanma araçları, uzun vadede borç verme riskinin artması nedeniyle kısa vadeli borçlardan daha yüksek getiri sağlar.

Uzun vadeli borcun kısa vadeli borçtan daha az getiri sağladığı ters çevrilmiş bir getiri eğrisi, bekleyen bir durgunluğun güçlü bir göstergesidir. 1955’ten beri, tersine çevrilmiş bir getiri eğrisinin tüm örneklerini bir durgunluk izledi biri hariç.

Mart 2022’nin sonlarında, iki ve on yıllık ABD devlet tahvilleri arasındaki fark sadece %0,2’ye daraldı. Bu eğilimin devam etmesi getiri eğrisinin tersine dönmesine yol açacaktır.

Bekleyen ABD faiz artırımları ve Doğu Avrupa’daki çatışmalar gibi diğer faktörlerle birlikte ekonomik görünüm olumsuz.

Bununla birlikte, yükselen BTC hash oranı, madencilerin, makroekonomik ortamın durumu göz önüne alındığında beklenenin aksine, Bitcoin fiyatının artmasını beklediğini gösteriyor.

Bitcoin hash oranı ve fiyatı arasındaki bağlantı nedir?

Bitcoin hash oranı ve fiyatı arasındaki ilişki hakkında tartışmalar var.

Zincir Üstü Analist Willy Woo Bitcoin fiyatının hash oranını takip ettiğini savunuyor. Bu düşünce çizgisi, şu anda tanık olduğumuz gibi, artan bir hash oranının BTC fiyatının yükselmesine yol açacağını iddia ediyor.

Bununla birlikte, diğerleri, madencileri pahalı madencilik ekipmanlarına yatırım yapmak istemeye iten fiyat olduğundan, hash oranının fiyatı takip ettiğine inanıyor.

Kasım 2021’den bu yana, Bitcoin’in fiyatı düşüş eğilimi gösteriyor, ancak bu süre zarfında hash oranı artıyor. Bu ilişki, hash oranının fiyatı takip ettiği fikrine aykırıdır, çünkü düşen bir fiyat hash oranında bir düşüş görecektir, ki durum böyle değildir.

Ancak bu model, fiyatın hash oranını takip ettiği fikrine de aykırıdır çünkü bu doğru olsaydı, o zaman şu anda gördüğümüz artan hash oranları Bitcoin fiyatının yükselmesine eşit olurdu.

Şu anda çıkarılacak tek sonuç, hash oranı ile fiyat arasındaki korelasyonun zayıf olduğudur.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap