Bitcoin’in net döviz akışları, sorunun yaklaştığının sinyalini veriyor | CryptoSlate

 Bitcoin’in net döviz akışları, sorunun yaklaştığının sinyalini veriyor |  CryptoSlate

Zincir üstü veri analizi firması cam düğüm bugün Bitcoin alan borsa adreslerinin 7 günlük hareketli ortalamasının bir grafiğini tweetledi. BTC alan adreslerin 1.889.792 ile bir ayın en yüksek seviyesini gösterdi.

Sürekli girişler piyasa katılımcıları için endişe kaynağı olacaktır. Aşağıdaki grafik, bu metriğin Nisan 2022’nin sonlarından itibaren dik bir yükseliş trendini göstermektedir.

Kaynak: @glassnodealerts on Twitter.com

Fed şahin duruşunu sürdürürken, Bitcoin gibi riskli varlıklar artan baskı altına giriyor. Enflasyonun kontrol altına alındığına dair hiçbir işaret olmadığı için yatırımcılar daha kötüye hazırlanıyor.

Bitcoin, Fed’in faiz artışıyla geriledi

Çarşamba gördü Besledi Faiz oranlarını yarım puan artırmak, yirmi yılın en büyük tek artışı. Bitcoin başlangıçta ABD merkez bankasının agresif konumlandırmasıyla yükselse de, bunu tüccar duyarlılığında bir değişiklik izledi.

Ayılar, 5 Mayıs’ta öğle yemeğinde (GMT) kontrolü ele geçirdi ve %7’lik bir satış gerçekleştirdi. Hisse senetleri ile oynanan benzer bir model, e-ticaret şirketleri yatırımcı uçuşunun yükünü taşıyan eBay ve Shopify gibi.

Kaynak: TradingView.com’da BTCUSDT

Yatırım bankası Evercore’da stratejist, Krishna Guhu, son faiz artışlarının enflasyonda istenen etkiyi yaratmadığı yorumunu yaptı. Bununla birlikte, beklentiler ileride daha fazla oran artışı yönünde.

“Fed’in, enflasyonu kontrol altına almak için gereken ekonomik faaliyetin soğutulmasına karşı işe yarayacağından, finansal koşulların sürdürülebilir bir temelde yeniden çok büyük ölçüde gevşemesine izin vermesi için ekonomik alanda çok erken.”

Döviz girişleri satış baskısını artırıyor

değişim akışı Yatırımcı duyarlılığını ölçmek için metrikler kullanılır. Borsalara likidite girişleri düşüş işareti olarak alınırken, borsalardan çıkışlar genellikle katılımcıların yükselişini işaret eder.

Bitcoin’i bir borsaya göndermek, yatırımcıların Bitcoin’i depodan taşımasını ve bir işlem ücreti ödemesini gerektirdiğinden, girişler düşüş sinyalidir. Bu nedenle, hiç kimse gereksiz masraflar ödemek istemediğinden, tokenları bir borsaya aktarmak için bir neden olmalıdır.

Bir borsaya para göndermenin en olası nedeni, jetonları satmaktır. Bu nedenle, döviz girişleri satış baskısına katkıda bulunur ve fiyatların düşebileceğini gösterir.

Yayınlanan: Bitcoin, Analiz

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap