Bitcoin’in Yapısı Bozuldu, Bu Ölçü Kurtuluşu Gösteriyor

 Bitcoin’in Yapısı Bozuldu, Bu Ölçü Kurtuluşu Gösteriyor

Ayılar, kripto piyasasında hasara yol açıyor ve büyük kripto paralar, daha düşük ve daha yüksek zaman dilimlerinde kan kaybediyor. Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün% 9 ve 7 günlük grafikte% 20.9 düzeltme ile düşüş trendinde. Şubat ayından bu yana ilk kez 1 trilyon doların altında bir piyasa değeri ile, fiyat hareketi kötümserlerin lehine görünüyor.

Bitcoin BTC BTCUSD
Günlük grafikte orta kayıplı BTC. Kaynak: BTCUSD Tradingview

Bununla birlikte, analist William Clemente, tüm borsalarda BTC vadeli işlemleri için mevcut fonlama oranına işaret etti. Yazım sırasında bu metrikler% 0,03’tür. Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, BTC’nin vadeli işlem fonlama oranı bu seviyelere her ulaştığında, fiyat ivme kazanarak yeni zirvelere doğru yükseldi. Analist dedim:

Bazı Gümüş Astar: Açgözlülük, Bitcoin piyasasından çıkarıldı. Fonlama oranlarındaki bu sıfırlamalar, piyasa duyarlılığının iyi bir göstergesi olmuştur. Genellikle piyasanın uzun gitme konusunda en tereddütlü olduğu dönem, boğa piyasalarında uzun süre devam etmek için en iyi zamandır. Bir dibe çok yakınız.

Bitcoin BTC BTCUSD

BTC’nin fiyat hareketinin nedenlerinden biri, yüksek sayıda kaldıraç pozisyonu ve bunun ardından geçen hafta tasfiye edilmesi. Ancak geçtiğimiz aylarda Bitcoin bir model oluşturuyordu. Clemente’in de belirttiği gibi, kripto para birimi, yalnızca rallisine devam etmek için ayın sonuna doğru düşüş eğilimi gösteriyor.

Bitcoin BTC BTCUSD

Diğer iki ölçüm, BTC’nin fiyatının olası bir değer kazanmasına işaret ediyor. İlk olarak, Bitcoin sahiplerinin karlarını ve zararlarını ölçmek için kullanılan Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR) metriği. Şimdi, Clemente’in dediği ve aşağıdaki grafikte gösterdiği gibi, SPOR sıfırlama işaretine 1’e yaklaşıyor.

Boğa piyasası genişledikçe ve perakende yatırımcılar harekete geçtikçe, BTC’nin SOPR’sinin 1’in altına düşmesi ve “büyük satın alma fırsatları” sunması daha olası hale geliyor. Clemente şunları söyledi:

Şu anda, SOPR tam sıfırlama işaretine yaklaşıyor, bu da fiyatın mevcut düzeltmenin altına ya ulaştığı ya da ulaşmaya çok yaklaştığı anlamına geliyor.

Bitcoin BTC BTCUSD
Kaynak: William Clemente

Ancak belki de en yükseliş ölçüsü, bu sektör için alım ve satım baskısının miktarını ölçmek için kullanılan bir ölçü olan Bitcoin madencisinin Net Pozisyon Değişikliğidir. Nisan ayının başından bu yana, madenciler arzlarını satmayı bıraktılar ve bir birikim eğilimine başladılar. Analistin dediği gibi 2016 ve 2017 boğa piyasasından çok farklı:

2016/2017 boğa piyasası boyunca madenciler sürekli olarak satış yaptı. Bu, muhtemelen yeni olgunlaşan Bitcoin borçlanma / borç verme platformları tarafından mümkün kılınan, bu döngü ile mevcut döngü arasındaki önemli bir ayırt edici faktördür.

Bitcoin Bears Saldırılarına Devam Edebilir

Öte yandan, tüccar Bob Loukas, dünkü kripto çöküşünün, “Kara Perşembe” nin BTC’yi 4.000 $ ‘ın altına düşürdüğü Mart 2020’den bu yana ilk kez olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle, Bitcoin’i mevcut seviyelere götüren ralliyi sona erdiren piyasa yapısında bir şeylerin kırıldığına inanıyor.

Loukas’a göre kısa ve orta vadede, yatırımcılar kazanç elde etmeli ve maksimum kar için pozisyonlarını değiştirmelidir. Bir sonraki aşama, Mayıs ayındaki konsolidasyon ve daha düşük seviyelerden oluşabilir. Ancak tüccar, her şeyin bir tahmin değil olasılık olarak kaldığını vurguladı. katma devamındaki:

Boğa piyasasının şimdiden sona ermesinden endişe duyanlar için, buna ÇOK Şüphe duyuyorum diyorum. Bu boğa pazarı bir yük trenini aydınlatmaya başladı ve henüz bir çarpışmadan önce beklediğiniz yüksek (üst) tipine benzeyen bir şey görmedim.

Yorum Yap