Bitmain Kurucu Ortağı Kısmi Zafer Kazandı

Kurucu ortak ve önde gelen bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain'in eski başkanı Micree Ketuan Zhan, eski işvereni üzerinde kısmi bir yasal zafer kazandı.

Bitmain, Salı günü Pekin Haidian Bölge Adalet Bürosu’na giderek Zhan’ın şirketde CFO Luyao Liu’yu Pekin şubesinin yasal temsilci olarak kaydettirmesini engelleme talebini verdi. CEO Jihan Wu şu anda kayıtlı temsilci ve Bitmain verimliliği artırmak için kaydı Liu’ya geçirmek istediğini söyledi.

Büro 2 Ocak’ta kayıt anahtarını onaylamıştı, ancak Zhan kararı Şubat ayında temyiz etti ve bürodan kendisini bir zamanlar sahip olduğu bir unvan olan yasal temsilci olarak kaydetmesini istedi.

Büro, Zhan’ı yasal temsilci olarak kaydettirmemiş olsa da, Wu’dan Liu’ya değişimin tersine çevrilmesi önemli olabilir. Çin’de yasal temsilci adlandırmak bir formaliteden çok daha fazlasıdır; genellikle başkan veya CEO, şirket adına hareket etme konusunda geniş yetkilere sahiptir .

Bitmain aynı gün yaptığı açıklamada, “Karardan derin bir pişmanlık duyuyoruz ve büronun kurumsal yasaları ve şirketimizin özerkliğini idari tedbirlerle ihlal ettiğini düşünüyoruz.” dedi.

Şirket, CEO’su Wu olan Hong Kong merkezli Bitmain Technologies Limited’in, Pekin iştirakinin tek hissedarı olduğu için yasal temsilcisini değiştirme hakkına sahip olduğunu söyledi. Şirket, açıklamada, şirketimizi, hissedarlarımızı ve çalışanlarımızı korumak için büroya dava açacağız dedi.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi