BitMEX Kurucu Ortağı, Bitcoin ve Eter’in 2. Çeyreğin Sonuna Kadar Bu Fiyat Düzeylerini Test Edeceğine İnanıyor ⋆ ZyCrypto

 BitMEX Kurucu Ortağı, Bitcoin ve Eter’in 2. Çeyreğin Sonuna Kadar Bu Fiyat Düzeylerini Test Edeceğine İnanıyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, Nasdaq 100 grafiği giderek daha fazla verim işaretleri gösterdiğinden, kısa vadeli bir kripto düşüşü tahmin ediyor.

11 Nisan’daki en son blogunda, eski BitMEX CEO’su, küresel borsanın bozulmuş durumunun muhtemelen ikinci çeyrekte bir kripto çöküşüne yol açacağını ve onu yaklaşan düşüşe karşı bir önlem olarak opsiyon satın almaya yönlendireceğini belirtti.

Mevcut kripto hareketlerinin hala ABD teknoloji hisseleri ile ilişkili olduğunu iddia eden Hayes, Ukrayna’da devam eden savaşın durumu daha da kötüleştirebileceğine inanıyor ve kripto para birimlerinin “felaket bir sonucun eşiğinde olduğunu” belirtiyor.

Büyük teknolojiyi temsil eden Nasdaq 100 Endeksinin (NDX) o kadar da kötü bir şekilde yenilmemesinin tek nedeninin, yalnızca “piyasa değeri açısından piyasaya hakim olan birkaç karlı teknoloji şirketine karşı ağırlıklı olarak ağırlık vermesi” olduğunu savunuyor. Endeksin %40’ından biraz fazlasını oluşturan Apple, Amazon Tesla, Google ve Microsoft gibi şirketler, önceki aylarda tüm zamanların yeni rekorlarını kırarak endeksi yükseltti.

Şu anda, kripto çizelgeleriyle NDX korelasyonu, kısa vadeli (10 günlük) korelasyonun yüksek olduğunu ve orta vadeli (30 günlük ve 90 günlük) korelasyonların yukarı ve sağa doğru hareket ettiğini gösteriyor. “İstediğimiz bu değil.” Hayes, “bir NDX çöküşünden (%30 ila %50 düşüş) önce itibari para satmayı ve kripto satın almayı desteklemek için bayrağı yükseltmek için, tüm zaman dilimlerindeki korelasyonların belirgin şekilde daha düşük bir eğilim göstermesi gerektiğini” de sözlerine ekledi. 10 günlük korelasyon yüksek kaldığı sürece yatırımcıların kripto pozisyonlarına karşı savunmada kalmaları gerektiğine inanıyor.

Reklam &nbsp &nbsp

Düşüş için diğer argüman, FED’in enflasyon sorununu çözmeye yönelik başarısız girişimlerinin ardından Nasdaq 100’ün önemli bir teknik seviyeyi kıramamasıdır. Hayes, Aralık sonunda 16.567,50$’a yükselmesine rağmen, şimdi 13.046.64$’dan desteğini kaybederse NDX’in 10.000$’a düşeceğini düşünüyor.

Bununla birlikte, bu düşüşün, Haziran sonundan önce sırasıyla 30.000 dolar ve 2.500 dolara düşmesi beklenen Bitcoin ve Ethereum ile kripto para birimlerinde yansıtılacağını öngörüyor. Hayes, 1 Nisan’daki bir gönderide, Ether ve diğer küçük kripto para birimlerine eklemek için Bitcoin pozisyonunu azaltmayı düşündüğünü belirtti.

Ancak, Q2 ilerledikçe tüm kripto para birimlerinin düşebileceğine inanıyor. “Bu madeni paralardan bazıları tüm zamanların en yüksek seviyesinden zaten %75 düşmüş olsa da, onların bile yaklaşan kripto katliamından kurtulabileceklerine inanmıyorum” diyor. Ancak Hayes uzun vadede yükseliş eğiliminde ve üç ila beş yıllık bir ufukta Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağına inanıyor.


Yorum Yap