BitMEX Kurucusu Hayes, Bitcoin’in Bu Fiyat Seviyesini Parçalama Yolunda Nasıl Olduğunu Açıklıyor ⋆ ZyCrypto

 BitMEX Kurucusu Hayes, Bitcoin’in Bu Fiyat Seviyesini Parçalama Yolunda Nasıl Olduğunu Açıklıyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Önemli Çıkarımlar

Arthur Hayes, Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Eski BitMEX CEO’su, Bitcoin’in ulus devlet tarafından benimsenmesinin fiyat artışını tetikleyeceğini söylüyor. Bitcoin için kısa vadeli düşüş görünümleri hala duygulara hükmediyor.

Bitcoin inananları, uzun vadede öncü kriptonun mevcut piyasa sorunlarına rağmen fırlayacağından emin. BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su Arthur Hayes için Bitcoin, 2030 yılına kadar 1 milyon dolarlık bir fiyata ulaşma yolunda.

Hayes’e göre Bitcoin’in ulus devlet tarafından benimsenmesi kaçınılmazdır

Yazmak Orta boy blog yazısıHayes, küresel ekonomik eğilimlerin ve jeopolitik faktörlerin Bitcoin’i devasa fiyat hedefine götüreceğini açıkladı. Hayes, hükümet politikalarının ekonomileri nereye yönlendirdiğinin kasvetli bir resmini çiziyor.

2020’deki pandemiden bu yana hükümetlerin politikaları enflasyonu “yerleşik” hale getirdi. Ancak işlerin daha da kötüye gidebileceğini kaydetti. Hayes, “kıyamet döngüsü” dediği şeyde Batı ekonomilerinin, özellikle de AB’nin çökeceğini tahmin ediyor.

Blok, nesiller boyunca kullanılan başlıca fosil yakıt kaynakları olan Rusya’ya yaptırım uygulanması da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle sürdürülemez hale gelecek. Ancak onların patlamasına yol açacak bu karar, izinsiz bir para birimine olan ihtiyacı vurguladığı için Bitcoin için iyi bir haber.

Reklam &nbsp &nbsp

“Maalesef (ama ne mutlu ki, Satoshi’nin müritlerinden biriyseniz), Batı’nın en büyük küresel enerji ve emtia üreticisini finansal olarak iptal etme kararı, bir egemenin para birimi tasarruf portföyündeki Bitcoin’in varoluşsal ihtiyacının en büyük reklamıdır” dedi.

Hayes, ulus devletler bu avantajı gördükçe, Bitcoin’in portföylerine “bulaşabileceğini” umuyor. Bitcoin’i benimseyen ülkelerin de varlık için daha elverişli politikalar yapacağını da ekliyor.

Ayrıca, Bitcoin’in modasının geçebileceği endişelerine yönelik çözümün bir parçası olacaklar. Bitcoin kullanan ulus devletler, HODLer’larının satış yapmama konusundaki güçlü kanaati nedeniyle ağın yaşayabileceği olası durgunluğu dengeleyecektir.

Özellikle, Hayes’in görünümü altına da fayda sağlayacak. Enflasyon, ABD Federal Rezervinin Getiri Eğrisi Kontrolünü (YCC) uygulamak zorunda olduğu bir noktaya ulaştığında altının 20.000 dolara ulaşmasını bekliyor – burada Fed enflasyonla mücadeleden onu barındırmaya yönlendiriliyor.

Bitcoin hala kısa vadeli satışlarla mücadele ediyor

Hayes’in Bitcoin fiyatına yönelik beklentisi, diğer analistlerin beklentileriyle güçlü bir şekilde yankılanıyor. ARK Invest’ten Cathie Wood ve Galaxy Digital’den Mike Novogratz yakın zamanda Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde katlanarak artacağını tahmin etti.

Ancak şu anda, öncü kripto para biriminin fiyatı çılgınca dalgalanmak zorunda. Bitcoin, yazı yazılırken son 24 saatte %1,57 düşüşle 38,238 dolardan işlem görüyor.

Arthur Hayes de dahil olmak üzere birçok analist, Fed’in para politikasını sıkılaştırması nedeniyle şu anda Bitcoin için kısa vadeli düşüş görünümüne sahip. Bir önceki blog gönderisinde Hayes, Bitcoin’in Haziran ayına kadar yaklaşık 30.000 dolara ulaşabileceğini iddia etmişti.


Yorum Yap