Blockchain, Hindistan’ın büyümesi için önemli metaverse: MP

 Blockchain, Hindistan’ın büyümesi için önemli metaverse: MP

Parlamento üyesi ve Hindistan’ın Finans Daimi Komitesi Başkanı Jayant Sinha, Pazartesi günü The Economic Times’a verdiği demeçte, takas edilemez tokenlerin (NFT’ler) meta veri kaynaklarına harcanan zamanın artmasıyla giderek daha önemli hale geleceğini söyledi.

İlgili makaleye bakın: Hindistan, kripto yatırımcıları için hayatı cehenneme çevirecek: MP

Hızlı gerçekler

Sinha’nın yorumları, Hindistan hükümetinin henüz kripto para birimi konusunda bir politika formüle etmediği bir zamanda geldi. Hükümet, kripto para birimi faturasının tanıtımı ertelenirken sektör paydaşlarıyla istişare etmeye devam ediyor. Sinha, düzenlemeler yoluyla hükümetin kripto para yatırımcılarının çıkarlarını koruması, piyasa katılımcıları için eşit bir oyun alanı sağlaması ve yasa dışı kullanımları önlemesi gerektiğini söyledi. Sinha, kripto para birimleri ve blok zincirinin havalelerin hızını ve verimliliğini artırma potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Sinha’ya göre Blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisi (DLT), Hindistan’ın oyun, animasyon ve metaverse teknolojileri alanındaki liderliğini büyütmesine ve korumasına yardımcı olacak. İnsanlar metaverse’de daha fazla zaman harcadıkça, NFT’ler ve kripto varlıklarının kullanım durumlarının zamanla artacağını söyledi. Sinha, “…Blockchain ve metaverse’nin Hindistan’ın ekonomik büyümesinde çok önemli bir rol oynayabileceği birçok farklı yol var” dedi.

İlgili makaleye bakın: Coinbase snafu, kediyi Hindistan’daki kripto güvercinleri arasına yerleştiriyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap