Blockchain oyunlarının yükselmesinin üç nedeni?

 Blockchain oyunlarının yükselmesinin üç nedeni?

Blockchain, oyun endüstrisi de dahil olmak üzere endüstrileri daha iyi için bozuyor. Blockchain oyunları, merkezi olmayan uygulamaların (dApps) başlangıcından bu yana artıyor .

Aşağıda, blockchain oyunlarının böylesine büyük bir hayran kitlesi kazanmasının üç ana nedenine bir göz atıyoruz.

  1. Blockchain oyunları ucuz olabilir

Yepyeni bir video oyunu satın almanın maliyeti nedir? İngiltere’de, daha fazla olmasa bile, genellikle yaklaşık 50 £ maliyeti. Video oyunlarının kalitesi kuşkusuz iyileşirken, fiyatı da artıyor.

Blockchain oyunları PC, Xbox veya PlayStation için oluşturulan video oyunlarından önemli ölçüde daha ucuzdur. Bunun bir örneği blockchain.poker’dir . En düşük katılım oranı sadece 500 satoshis’tir. Bir satoshi, Bitcoin’in en düşük değeridir – poundun peni gibi. Bir poker hayranıysanız ancak büyük paraları profesyonel masalara sıçramaktan hoşlanmıyorsanız, blockchain’de poker oynamaktan başka bir yere bakmayın.

Her oyun blockchain pokeri kadar ucuz değildir, ancak sizin için mevcut olan blockchain teknolojisiyle inşa edilmiş birçok oyundan sadece biridir. Daha ucuz blockchain oyunları keşfetmek istiyorsanız dapprader.com’a gidin .

  1. Oyuncular favori kripto projelerini destekleyebilir

Hayranların blockchain oyunlarını sevmesinin bir başka nedeni, oyunun kullanıcıların en sevdikleri projeleri desteklemesine izin vermesidir.

Örneğin Tron Arcade, dApp pazarında bir dizi oyun başlığı yayınladı. Bu tür oyunlar blok zincir üzerine inşa edildiğinden, yerel kripto para birimi için de destek sunuyorlar. Tron hayranıysanız ve bir Tron Arcade başlığı oynuyorsanız, TRX Tron’un yerel kripto para birimini kazanabilir ve harcayabilirsiniz.

Bunun bir örneği, 0xWarriors’ı yayınlamak için Tron Arcade ile 0xGames ortaklığıdır.

0xWarriors oyuncuları turnuvalarda yarışabilir ve başarılı olursa TRX kazanırlar. Bu oyunları oynayarak ekosistemi desteklemeye de yardımcı oluyorsunuz. Bunun nedeni, bazı kripto projeleri için, yerel belirteç ekosistemi beslemek için gaz olarak kullanılacaktır.

  1. Oyuncular daha fazla dijital sahiplik kazanıyor

Mikro işlemler bir norm haline geldi – daha iyi veya daha kötü için. Fortnite bunun klasik ve zamansız bir örneğidir. Oynaması ücretsiz, ancak oyun içi satın alımlarla dolu.

Rol oynama oyunları (RPG’ler), oyuncunun kendi karakterini yaratması ve onlara en iyi öğelerle erişmesi üzerinde odaklanır. Bir oyuncu bu eşyaya sahipse onu başka bir oyuncuya satabilir; böylece oyuncunun sahibi olduğu ve sahibi olduğu bir pazar yaratabilir.

Blockchain oyunları, bu işlemin merkezi olmayan bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilir – aksi takdirde eşler arası ticaret. Bu, oyun içi öğelerin tekelini merkezi oyun geliştiricilerinden uzaklaştırıp tüketicinin eline alacaktır.

Bu nokta ayrıca mantar olmayan tokenler (NFT’ler) ile desteklenir. NFT, değiştirilemeyen benzersiz bir simgedir. Bu dijital kıtlığın yaratılmasına yardımcı olur. Oyun içi bir eşya bir NFT olabilir.

Bir NFT’yi fiat (ulusal para birimi, yani pound) ile değiştiremeyeceğinizden, oyun içi pazarda inanılmaz derecede değerli olacaktır. Bu, oyuncuların eşya kazanması ve diğer oyuncularla ticaret yapması için bir teşvik yaratır ve böylece blockchain oyunlarının eşler arası yönünü besler.

Sonuç

Gerçekten blockchain oyunları, video oyunlarının gücü, grafikleri ve genel kalitesiyle eşleşmeden önce uzun bir yol var – ancak bu ucuz ve neşeli olmalarını engellemiyor.

Favori kripto projelerinizi nispeten daha az parayla destekleyebilir ve oyun pazarında merkezileşmenin etkisini de sınırlayabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap