Blockstream Bitcoin Uydu Ağını Güncelledi

Kanada merkezli büyük blockchain teknoloji şirketi Blockstream , uydu ağlarının Bitcoin (BTC) blok zincirini dünya çapında yayınlayan yeni bir sürümünü piyasaya sürdü ve uydu kitlerini duyurdu.

Blockstream Uydu 2.0 ve daha yüksek bit hızları vermekte olduğundan, sinyal güvenilirlik ve spektral verimliliği artırmak amacıyla bir yenisi (DVB-S2) özel protokol taşınmış ve ayrıca ekipmanla uyumlu. Bu nedenle kod çözme için özel bir bilgisayar gerektirmiyor.

Ek olarak, Blockstream bu güncellemenin veri kapasitesini c’den 13 kattan fazla artırdığını söyledi. Bu iyileştirmeler, kullanıcı tarafından yayınlanan uygulama programı arabirimi (API) aktarımları için maksimum dosya boyutunun da 10 KB’tan 1 MB’a çıkarılmasına izin verdi. İleri hata düzeltme (FEC) ve kayıpsız Bitcoin işlem sıkıştırması gibi ek güncellenmiş özellikler, şirketin eski ileri hata düzeltme şemasıyla gönderilen sıkıştırılmamış Bitcoin işlem verilerine kıyasla iletilen veri hacmini %50‘nin üzerinde azaltmasını sağladı.

Ağ, kullanıcıların bir Bitcoin tam düğümünü bağlamasına ve 2009’a kadar orijinal genesis bloğundan bugüne kadar internete bağlanmaya gerek kalmadan Bitcoin blok zincirinin tamamını indirmesine izin veriyor . Ayrıca Asya-Pasifik bölgesi için daha fazla kapsama alanı getiriyor.

Ayrıca şirket, yakında bir Bitcoin düğümünü bağlamaya hazır iki tüketici oranı alıcı kitini ve isteğe bağlı bir anten kitini içerecek olan Blockstream Store’da uydu kitlerinin yakında ön siparişe sunulacağını duyurdu. Bu temel kitin satış öncesi fiyatı 279 USD‘dir. Ek olarak 749 USD için bir profesyonel kit var.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi