Bluesky, Dogecoin ve Musk’ın Twitter planlarına nasıl uyuyor? | CryptoSlate

 Bluesky, Dogecoin ve Musk’ın Twitter planlarına nasıl uyuyor?  |  CryptoSlate

Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının onaylanmasının ardından 25 Nisan’da %31’lik bir yükselişle devam eden piyasa düşüş trendine meydan okudu. Günü 0.1622 $ ile 0,1721 $’lık zirve fiyatından orta derecede düşük bir seviyede kapattı.

Musk’ın Dogecoin’i (DOGE) Twitter ile bir miktar kapasitede entegre etmesi bekleniyor. Ancak, söylentiden başka, bunun bir teyidi yoktur.

Ne yazık ki DOGE yatırımcıları için bu katalizör olay geçiciydi, çünkü mem coin 25 Nisan’daki kazanımlarının neredeyse tamamından vazgeçti. 26 Nisan’da %18 düşüşle 0.1358 $’a düştü. Bu, yatırımcılar riskli varlıklardan çıktıkça doların yeniden güçlenmesine işaret eden daha geniş piyasa hareketlerinin ortasında.

Kaynak: TradingView.com’da DOGEUSDT

Bununla birlikte, Dogecoin eski zaferleri geri kazanmak için savaşırken, Twitter anlaşması bunu yapmak için başka bir potansiyel vektör olarak sayılıyor. Ancak Twitter’ın zaten merkezi olmayan bir protokole geçtiği konuşulduğunda, Dogecoin için yer var mı?

Dogecoin ve Twitter, merkezi olmayan sosyal medyanın geleceği mi?

Musk Twitter’ı satın almadan önce, platform zaten açıklanan planlar “Bluesky” girişimi aracılığıyla ademi merkeziyetçilik ve dolayısıyla ifade özgürlüğünü kolaylaştırmak.

“Twitter, merkezi olmayan sosyal ağlar için standartlar oluşturmaya adanmış Bluesky adlı bağımsız bir girişime fon sağladı.”

Mavi gökyüzü 2019’da Twitter’dan doğdu ve Twitter’dan sağlanan fon sayesinde, 2022’de merkezi olmayan sosyal ağ araştırma ve geliştirmeye odaklanan bağımsız bir şirket olarak kendini kanıtladı.

Bluesky’ye göre, bu kurulum “mümkün olan en geniş çıkarlar

Bluesky, Ar-Ge’ye başlama özgürlüğüne ve bağımsızlığına sahip olmamızı sağlamak için 13 milyon dolar aldı. Eski Twitter CEO’su @jack yönetim kurulumuzda ve eski bir Twitter güvenlik mühendisi ekibe katıldı. https://t.co/S8vzObfc3u

– bluesky (@bluesky) 25 Nisan 2022

Bluesky kısa süre önce bir rapor “Kendi Kendini Doğrulayan Sosyal Protokolü” üzerinde. Rapor, kavramsal çerçevelere, özellikle taşınabilirlik, ölçek ve güveni birleştirme fikrine odaklandı.

Bazı teknik açıklamalar vardı, ancak asıl paket, sosyal medya protokolünü “p2p özelliklerine sahip hibrit federe ağ” olarak tanımlayan ekipti.

Musk, geçtiğimiz haftalarda bunu yapmak istediğini söyledi. açık kaynak mevcut Twitter kodu. Bu, mühendislerin platformu nasıl kontrol ettiğini ortaya çıkaracaktır. Potansiyel olarak, bu kontrollerin kaldırılması otomatik olarak daha dengeli bir platform oluşturacağından Bluesky teknolojisini benimseme ihtiyacını ortadan kaldırabilir.

Hal böyle olunca Twitter’ın geleceği şu an için belirsiz. Bluesky raporu araştırmalarında bir para birimi öğesinden bahsetmediğinden, bu belirsizlik Dogecoin entegrasyonuna da yansıyor.

Misk bir görevde

Nisan ayının başlarında, Musk’ın Twitter’ın %9,2 hissesini 2,9 milyar dolara satın aldığı haberi geldi. Hareket, platforma ücretsiz konuşma getirmenin ilk adımı olarak görülüyordu.

Bu, Twitter’ın sol eğilimli olduğu ve karşıt görüşlere sahip olanları susturmak için aktif bir gündemle “uyandığı” yönündeki suçlamalardan kaynaklanıyor.

Göre Wall Street Dergisiaynı zamanda botlardan, terör propagandasından ve “zararlı tacizlerden” muzdarip.

Musk, parasını ağzının olduğu yere koydu ve bunu değiştirmek için platformu satın aldı. Ancak, bu aşamada cevaplardan daha fazla soru var.

Yayınlanan: Dogecoin, Analiz

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap