Bored Ape NFT Hırsızı Instagram Hack’te 2,7 Milyon Dolar Çaldı

 Bored Ape NFT Hırsızı Instagram Hack’te 2,7 Milyon Dolar Çaldı

Bu makaleyi paylaş

Bilgisayar korsanı, 14 Bored Ape Yacht Club’a bağlı NFT dahil olmak üzere 91 NFT’yi çaldı.

Fored Ape Yacht Club Instagram Hacklendi

Yine daha fazla Bored Ape Yat Kulübü üyesi, yüksek değerli NFT’lerini bir saldırıda kaybetti.

Bugün kötü niyetli bir oyuncu, mavi çipli NFT koleksiyonunun Instagram hesabını hackledi ve Ethereum cüzdanlarından NFT’leri boşaltan kötü niyetli bir bağlantı yayınladı. Bored Ape Yat Kulübü, saldırı gerçekleştikten kısa bir süre sonra sosyal medya kanallarında saldırıyla ilgili uyarılarda bulundu.

🚨Bugün nane yok. BAYC Instagram hacklenmiş gibi görünüyor. Hiçbir şey basmayın, bağlantıları tıklamayın veya cüzdanınızı herhangi bir şeye bağlamayın.

— Bored Ape Yat Kulübü (@BoredApeYC) 25 Nisan 2022

Bağlantı, aranan koleksiyonun bu hafta başlayacak olan Otherside projesi için arazileri basmak için bir açılış sayfası olarak etiketlendi. Ancak kurbanlar bağlantıya tıklayıp cüzdanlarını bağladıklarında istemeden NFT’lerini bilgisayar korsanına göndermeyi kabul ettiler.

eter tarama verileri saldırganın, cari fiyatlarla her biri 420.000 doların üzerinde olan dört Bored Apes de dahil olmak üzere 91 NFT çaldığını gösteriyor. Bored Ape’e bağlı Mutant Ape Kennel Club ve Bored Ape Kennel Club koleksiyonlarından 10 NFT daha, bir Deadfellaz NFT ve iki CloneX NFT çaldılar. Mevcut taban fiyatlara dayanarak, Crypto Briefing, taşımanın değerini en az 960 Ethereum veya yaklaşık 2,7 milyon dolar olarak hesapladı.

Bugünkü hack, Bored Ape Yacht Club topluluk üyelerini hedef alan bir dizi saldırının sonuncusu. Benzer bir saldırı, bu ayın başlarında kötü niyetli bir aktörün projenin Discord sunucusunu hacklediği zaman meydana geldi. Kimlik avı saldırganları, NFT’lerin yüksek değeri nedeniyle geçmişte özellikle Bored Ape sahiplerini hedef aldı. Şubat ayında, OpenSea gibi davranan bir kimlik avı saldırganı, çoğu Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan olan 3 milyon doların üzerinde NFT çaldı.

Bored Ape Yat Kulübü üyeliği için giriş fiyatı, projenin merakla beklenen Otherside lansmanına kadar şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Fiyatlar yükselmeye devam ettikçe, fırsatçılar, Bored Ape topluluğunun pahasına kâr etmenin yollarını giderek daha fazla buluyorlar.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bored Ape Yacht Club Discord Sunucusu Bilet Aracı İstismarından Sonra Hacklendi

Bored Ape Yacht Club’ınki de dahil olmak üzere birçok Discord sunucusunun güvenliği ihlal edildi. Bilgisayar korsanları, kimlik avı bağlantıları yayınlamak için yakın tarihli bir Ticket Tool Discord bot güncellemesinden yararlanmış gibi görünüyor…

OpenSea NFT Hack, Web3 Kişisel Gözetim Risklerini Ortaya Çıkarıyor

Hacker, Bored Ape Yacht Club, Azuki ve NFT Worlds gibi aranan koleksiyonlardan yüzlerce yüksek değerli NFT çaldı. NFT Hack’te Hedeflenen OpenSea Kullanıcıları Bir bilgisayar korsanı milyonlarca…

Sıkılmış Maymun Hayranları Diğer Tarafın Lansmanını Beklerken ApeCoin Yükseliyor

ApeCoin son birkaç gün içinde yükseldi ve piyasa değerinde yedi puandan fazla kazandı. Kazançlar, Bored Ape Yacht Club’ın Otherside projesini çevreleyen spekülasyonlarla yakında uzayabilir…Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap