Bored Apes Instagram hack, çalınan NFT’lerde milyonlarca ağları hackledi

 Bored Apes Instagram hack, çalınan NFT’lerde milyonlarca ağları hackledi

Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) resmi Instagram profili, Pazartesi günü kurbanlardan milyonlarca dolar değerinde takas edilemeyen jetonları (NFT’ler) dolandırmak için sahte bir kimlik avı bağlantısını teşvik etmek için saldırıya uğradı.

İlgili makaleye bakın: NFT dolandırıcılığı neden artıyor – ve nasıl durdurulur?

Hızlı gerçekler

En büyük NFT pazarı olan OpenSea, istismarla ilişkili olduğuna inanılan adresi yasakladı, ancak blok zinciri kayıtları şüpheli adresin LookRare pazarıyla etkileşime girdiğini gösterin. Saldırıya uğrayan hesap, Instagram’da, kullanıcıların varlıklarını bilgisayar korsanının cüzdanına aktaran bir “safeTransferFrom” işlemini imzalamalarının istendiği sahte bir airdrop promosyonu yayınladı. BAYÇ.Soygun değeri ile ilgili tahminler değişiklik göstermektedir, ancak BAYC kurucu ortağına göre Garga.eth, dört Sıkılmış Maymun, altı Mutant Maymun ve üç Kennels NFT’si kayboldu. göre zincirleme dedektif zachxbt tarafından raporbilgisayar korsanları çalınan varlıkları depolamak için birkaç adres kullandı. Resmi BAYC Discord kanalı da dahil olmak üzere Discord ve Twitter’daki NFT hesapları, bu ayın başlarında benzer BAYC hediye dolandırıcılığı yapmak için saldırıya uğradı. 2022’nin ilk çeyreğinde siber suçlular arasında NFT’ler en büyük hedefti bir araştırmaya göre, 20 hack ve yaklaşık 49 milyon ABD doları kayıpla rapor Atlas VPN’den

İlgili makaleye bakın: NFT kara para aklamada 10 milyon ABD doları, dolandırıcılığın 2022’de artması muhtemel: rapor



Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap