Borsalar 7 Gün İçinde Devasa Bitcoin Çıkışı Görüyor, Kripto Piyasalarında Mega Boğa Dönüşü Sinyali Veriyor ⋆ ZyCrypto

 Borsalar 7 Gün İçinde Devasa Bitcoin Çıkışı Görüyor, Kripto Piyasalarında Mega Boğa Dönüşü Sinyali Veriyor ⋆ ZyCrypto

Madenci Cüzdanlarından Bitcoin Çıkışları Birkaç Ayın En Düşük Seviyesine Düştü — Ve Bu Çılgın Boğa

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Bitcoin, son 2 yılda fiyat ve benimsenmede patlayıcı bir büyüme gördü. Hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar, bitcoin’i elde tutmak için kıt ve güvenli bir varlık olarak tanır. Bununla birlikte, bitcoin’in fiyatı son 5 aydır düşüş trendinde. Bir sonraki ayı piyasasını mı yaşıyoruz yoksa aşırı yükseliş eğilimi mi geliyor? İkincisinin geçerli olduğunu gösteren önemli bir bitcoin metriği var.

BTCUSD Grafiği Ticaret Görünümü

Borsalarda oturan bitcoin sayısı, tüccarların onlarla ne yapmayı planladığının iyi bir göstergesi olabilir.

Genellikle, bir piyasa satışında, insanlar satmaya hazırlanırken borsalardaki bitcoin sayısı artar. Yakında herhangi bir zamanda satmayı planlamıyorsanız, mantıklı olan şey, madeni paralarınızı kişisel saklama cüzdanına veya soğuk hava deposuna götürmek olacaktır. Blok zincirinin halka açık doğası, kripto borsalarının giriş ve çıkışlarını izlememize ve madeni paraların nereye gittiğini görmemize izin verir.

Göre zincir analiz firması SantimentBitcoin’in borsalardaki arzı Aralık 2018’den bu yana en düşük seviyesinde. 2018 ayı piyasasının dibini işaretlediği için bu önemli bir tarih.

O sırada BTC, bir yıl önce yaklaşık 20.000 USD’lik bir zirveye ulaştıktan sonra yaklaşık 3100 USD’den işlem görüyordu. Bununla birlikte, önümüzdeki 6 ay boyunca BTC’nin fiyatı üç kattan fazla arttı. Ve tabii ki bununla da kalmadı. Aralık 2018’in dibinden bugüne kadar, Bitcoin’in fiyatı %1000’den fazla arttı.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Zincir içi analiz platformu IntoTheBlock tarafından hazırlanan grafik, 29 Ocak’tan bu yana en büyük Pazartesi günü, 15.000’den fazla BTC’nin borsalardan aktığı günlerde 60.000’den fazla BTC’nin borsalardan çekildiğini gösteriyor.

resim

Aralık 2018’deki ile şimdi aynı durumda mıyız?

Evet ve hayır. Bitcoin şu anda borsalardan hızlı bir şekilde ayrılıyor ve bu da satış niyeti olmadığını gösteriyor.

2018’de olduğu gibi, satış baskısı olmadan boğalar kazanabilir ve fiyatı yükseltebilir. Bununla birlikte, şimdi o zamandan çok daha iyi bir konumdayız. Bunun nedeni, Bitcoin’in son birkaç yılda çok olgunlaşmasıdır.

Bir yandan BTC’nin arkasında inşa edilen altyapı katlanarak büyüdü. Perakende ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin trenine atlamasını kolaylaştıran daha fazla borsa ve şirket var. Öte yandan, genel olarak insanların kriptoyu görme şekli değişti.

Bitcoin artık yasa dışı faaliyetler için kullanılan yapay bir dijital para değil, artık yasal bir varlık sınıfı olarak görülüyor. BTC’nin benimsenmesi ve talebinin artmaya devam etmesi ve borsalardaki likit arzın düşmeye devam etmesi, boğa piyasasının devam ettiğini gösteriyor.
Yorum Yap