BTC 40K Doların Altına Düşerken İzlenecek Temel Seviyeler Bunlar (Bitcoin Fiyat Analizi)

 BTC 40K Doların Altına Düşerken İzlenecek Temel Seviyeler Bunlar (Bitcoin Fiyat Analizi)

Bitcoin’in fiyatı 200 günlük hareketli ortalamadan reddedildi ve şu anda keskin bir düşüş trendi yaşıyor.

Günlük Zaman Çerçevesi

Teknik Analiz Gönderen: Edris

50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgileri, geçen hafta bir yükseliş geçişi yaptı. Ancak, fiyatı tutmak yerine BTC aşağı yönlü kırıldı. Bu hareketli ortalamalar da direnç görevi gördü ve geçen hafta fiyatı daha da aşağı çekti.

BTC şu anda fiyatı birçok kez tutan 36 bin dolarlık destek seviyesine doğru ilerliyor. Bununla birlikte, fiyat bunun altına düşerse, ardından güçlü bir momentum ve hacim gelirse, 30 bin dolarlık talep bölgesi, geri dönüş noktası olarak hareket edebilecek kritik bir alan olacaktır.

Öte yandan, 36 bin dolarlık destek seviyesi devam ederse, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamalar, Bitcoin’in toparlanma yolunda önemli engeller olacaktır.

4 Saatlik Zaman Çerçevesi

4 saatlik zaman diliminde fiyat 42 bin dolarlık destek seviyesinin altına düştü ve aşağı yönlü devam etmeden önce bir geri çekilmeyi tamamladı.

Ayı bayrağının örtüşen alt sınırı ve 36 bin dolar seviyesi şu anda birincil destek seviyeleridir.

Bu seviyelerin altında bir kırılma, düşüş trendinin devam etmesine yol açacak ve fiyat, 33 bin doların altında yeni bir dip görebilir.

Öte yandan, RSI göstergesi aşırı alım bölgesine (%30’un altında) girdi ve bir sonraki düşüş ayağından önce kısa vadede bir yükseliş eğilimi görülebilir.

Onchain Analizi

Tarafından Shayan

Döviz rezervleri, mevcut döngünün çoğunda düşüş eğiliminde olduğundan, birincil düşüş, fiyat dalgalanmalarına ilişkin net bir sinyal vermeyebilir.

Öte yandan ani bir sert düşüş veya yön değişikliği iyi bir gösterge olabilir.

Metrik yakın zamanda dramatik bir şekilde düştü ve bu da 37 bin dolar ile 42 bin dolar fiyat aralığında birikim aşamasını gösteriyor.

Bu göstergedeki ani büyük düşüş, tarihsel olarak Bitcoin için yeni bir yükseliş ayağının başladığının sinyalini verdi. Tedbirdeki mevcut sarsıntı göz önüne alındığında, kısa süre içinde başka bir yükseliş rallisi yolda olabilir.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap