BTC Almak için E-posta ve Videolar Kullanan Dolandırıcılar

Dünya çapında milyonlarca insan 2020'de bitcoin isteyen sextortion aldatmaca e-postaları aldı.

Bu bitcoin sextortion şemaları bazen tehdidi daha gerçek hale getirmek için alıcıların şifrelerini içerir. Yetkililer, bir bitcoin sextortion e-postası alırsanız ne yapmanız gerektiğini belirtti.

Bitcoin Sextortion Dolandırıcılar Küresel Olarak Çoğalıyor. 2020’de bitcoin sextortion dolandırıcılığı ile hedeflenen kişi sayısı hızla arttı. İngiliz güvenlik şirketi Sophos tarafından yapılan bir analize göre, milyonlarca kişi analiz ettiği haftada sextortion aldatmaca e-postaları aldı.

Sophos kıdemli tehdit analisti Paul Ducklin, “Aslında, sayı muhtemelen onlarca hatta yüz milyonlarca gibiydi,” diye ekledi, bazı insanların bu aldatmacadan iki ila beş farklı çeşit aldığını da sözlerine ekledi. “Dolandırıcılık, dünya çapındaki alıcılara milyonlarca spam e-posta göndermek için güvenliği ihlal edilmiş PC’lerde küresel botnet’lerden yararlandı,” dedi.

Vietnam, Brezilya, Arjantin, Kore Cumhuriyeti, Hindistan, İtalya, Meksika, Polonya, Kolombiya ve Peru, güvenliği ihlal edilen bu bilgisayarların spam iletilerini göndermek için kullanıldığı ilk 10 ülkedir.

Siber güvenlik firması, analiz ettiği milyonlarca sextortion aldatmaca mesajının% 81’inin İngilizce,% 10’unun İtalyanca,% 4’ünün Almanca,% 3,5’inin Fransızca ve% 1,2’sinin Çince olduğunu tespit etti.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi