BTC Fiyat Analizi: Bitcoin 40K $ Kaybederse Bir Sonraki Kritik Destek Nedir?

 BTC Fiyat Analizi: Bitcoin 40K $ Kaybederse Bir Sonraki Kritik Destek Nedir?

Teknik Analiz

Tarafından: Edris

Günlük zaman aralığı:

Kaynak: TradingView

Bitcoin, 200 günlük hareketli ortalamadan reddedildikten sonra son birkaç hafta içinde dürtüsel olarak düşüyor. Bu seviye tarihsel olarak önceki ayı piyasalarında güçlü bir direnç olarak hareket etti ve fiyatın bunun üzerine çıkamaması kötü bir işaret olarak kabul edilebilir.

Fiyat ayrıca 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamaların altına düştü ve şu anda onları aşağıdan yeniden test ediyor. Bu seviyeler geçen hafta bir yükseliş geçişi sağladı, ancak ezici düşüş momentumu her ikisinin de aşağı yönlü kırılmasına neden oldu.

Fiyat bunların üzerine çıkamazsa, kısa vadede 36 bin dolarlık alanın yeniden test edilmesi daha olası olacaktır. Öte yandan, fiyat yukarıya doğru kırılabilirse, 47 bin dolarlık arz bölgesi ve 200 günlük hareketli ortalama önemli direnç seviyeleri olmaya devam ediyor.

4 saatlik zaman aralığı:

Kaynak: TradingView

4 saatlik zaman diliminde, fiyatın kısa vadeli destek seviyesinin (42 bin $) üzerinde tutunamadığı ve şu anda bir geri çekilme yaptığı ve potansiyel olarak düşmeye devam edebileceği açıktır. Büyük düşüş bayrağı deseni, fiyat en üst trend çizgisini üçüncü kez test ettiğinde düşüş eğilimi meydana gelene kadar iyi çalıştı.

RSI göstergesi de 50’nin altında değerler gösteriyor ve bu da ayıların şu anda tam kontrolde olduğunu gösteriyor. 36 bin dolarlık alan ve düşüş bayrağının alt sınırı kilit destek seviyeleri olmaya devam ediyor ve eğer fiyat bunların altına düşerse, bir devam ve son 33 bin dolarlık dipten daha düşük bir dip daha olası olacaktır. Ayrıca, 42 bin dolarlık bölge şu anda kırıldıktan sonra dirence dönüştü ve kısa vadede herhangi bir yükseliş hareketi beklenmeden önce fiyatın bu seviyenin üzerinde işlem görmesi gerekiyor.

Zincir Üzerinde Analiz

Tarafından Shayan:

Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin madencilerinin faaliyetlerini ve duyarlılığını değerlendirmek için en önemli göstergelerden biri Madenci Pozisyon Endeksi’dir (MPI). 48 bin dolara yükselen fiyat artışının ardından, MPI ölçümü son birkaç gün içinde büyük bir artış göstererek madencilerin varlıklarının bir kısmını sattığını ve kar elde ettiğini gösteriyor.

Bu tür bir davranış, 2021’in başlarındaki boğa piyasası sırasında da üç kez görüldü. Madencilerin satış baskısı, boğa piyasalarını kapatma veya düşüş hareketlerini şiddetlendirme eğilimindedir. Bu, madencilerin bu fiyatların kâr elde etmek için uygun olduğuna inandığını gösteren düşüş sinyalidir.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap