BTC Fiyat Analizi: Bitcoin Bir Ayda İlk Kez 40 bin Doların Altına Düştü, Sırada Ne Var?

 BTC Fiyat Analizi: Bitcoin Bir Ayda İlk Kez 40 bin Doların Altına Düştü, Sırada Ne Var?

200 günlük hareketli ortalama, son yükseliş artışını önemli ölçüde engelledi ve önemli bir fiyat düşüşüne neden oldu. Ayılar şu anda piyasanın kontrolünü elinde tutuyor ve fiyat güçlü bir ivmeyle düşüyor, bu da 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamaların altında bir kırılmayla sonuçlandı.

Teknik Analiz

Günlük Grafik:

Teknik Analiz Shayan

37 bin dolar ve 34 bin dolar talep bölgeleri, Bitcoin için bir sonraki destek seviyeleridir. Fiyat, 37 bin dolarlık kısa vadeli önemli destek seviyesi tarafından desteklenirse, 45 bin dolarlık önemli dirence doğru rallisine devam edebilir. Fiyatı bu seviyede tutamamak, Bitcoin’in bir sonraki durağının 33 bin dolarlık kilit talep bölgesi olduğu anlamına gelebilir.

Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik:

Bu grafik, Bitcoin’in 4 saatlik zaman diliminde düşüş devamı düzeltme bayrak deseni oluşturduğunu gösteriyor. Üçüncü kez üst trend çizgisine ulaştıktan sonra reddedildi ve sağlam bir düşüş rallisi başlattı. Bu, şüphesiz orta vadede fiyat için kötü bir işarettir ve Bitcoin alt trend çizgisinin altına girmeyi başarırsa büyük bir düşüş hareketi olasıdır.

Şu anda, BTC üç bantta dalgalanıyor. Birincisi, fiyatlandırmanın zaten girdiği ve bir süre daha kalması muhtemel olan 37K-42K$ aralığı. 34K-37K$ aralığı ikinci, 42K-$45K aralığı ise üçüncü sırada yer alıyor. Mevcut piyasa durumuna ve hakim korkuya dayanarak, Bitcoin’in orta vadede bu üç fiyat bandında devam etmesi ve konsolide etmesi bekleniyor.

Kaynak: TradingView

Duygu Analizi

Duygu Analizi Gönderen: Edris

Fon Oranları

Fonlama oranları, Sürekli Vadeli İşlemler Piyasası duyarlılığını analiz etmek için en popüler göstergeler arasındadır. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, bu metrik, ayılar ralli sırasında 48 bin dolara tasfiye edildiğinden pozitif değerler gösteriyor.

Bu pozitif değerler, vadeli işlem tüccarları arasındaki yükseliş hissini ve boğaların piyasadaki hakimiyetini gösterdi. Ancak son dönemde fiyat düşüşünün ardından fonlama faizleri bir süre sonra tekrar negatif değerler gösterdi. Agresif boğalar tasfiye edilir ve ayılar piyasaya geri döner. Bu olumsuz duygu, vadeli işlem piyasasında ikinci kapitülasyon turunu başlatabilir. Özellikle spot piyasa, türev piyasasından gelen satış baskısı ile baş edemiyorsa, fiyatın daha düşük dipler yapmasına yol açabilir.

Kaynak: CryptoQuant ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap