BTC Fiyat Analizi: Büyük Harf Modellerine Göre Döngünün Bitcoin Alt Noktası Nedir?

 BTC Fiyat Analizi: Büyük Harf Modellerine Göre Döngünün Bitcoin Alt Noktası Nedir?

Bitcoin son birkaç haftadır yatay işlem görüyor. Hala 36 bin dolar ile 45 bin dolar seviyeleri arasında konsolide oluyor ve birçok durumda hem boğaları hem de ayıları tasfiye ediyor.

Mevcut ekonomik ve jeopolitik belirsizlikle, olabilecek en kötü durumu düşünmek ve planlamak akıllıca olacaktır.

Teknik Analiz

İle: Edris

Günlük Grafik:

7 Mart’ta BTC, aralığın alt sınırından toparlandı ve 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı. Ertesi gün, yeniden test etme ve 50 DMA ortalamasının altında kapanma ivmesini yeniden kazandı.

Bugün, Bitcoin bu dinamik direnci tekrar test etti, ancak şimdiye kadar yukarı kırmakta başarısız oldu. Bununla birlikte, fiyat başarılı olursa, bir sonraki önemli direnç çizgisi, geçen yıl Aralık ayının başlarında yalnızca bir kez test edilen 100 DMA olacaktır.

100 günlük hareketli ortalamanın üzerinde, aralığın daha yüksek sınırı olan 45 bin dolarlık bölge var. 2022’nin başından beri dört kez fiyatı reddetti. Öte yandan, BTC 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkamazsa, fiyatı yükseltip yükseltemeyeceğini görmek için tüm gözler 36 bin dolarlık destek bölgesinde olacak. bir kez daha.

Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik:

4 saatlik zaman diliminde, BTC’nin hala düşüş bayrağı modelinde konsolide olduğu ve üçüncü kez her iki trend çizgisine de ulaşamadığı açıktır. Bu yapı, yalnızca en üst trend çizgisinden bir yükseliş kırılmasının aksini kanıtlayacağı düşüş senaryosunun devamını teyit ediyor. Ayrıca, RSI şu anda ayılar ve boğalar arasında bir güç dengesi sergiliyor, çünkü %50 seviyesinde oturuyor ve bir kez daha kırılmaya çalışıyor.

Kaynak: TradingView

Onchain Analizi

İle: Edris

Bitcoin Kapitalizasyon modelleri

Dünya çapındaki mevcut ekonomik ve jeopolitik belirsizlikle birlikte, olabilecek en kötü durumu düşünmek ve ona göre planlamak akıllıca olacaktır. Aşağıdaki grafik, Piyasa Değeri (siyah) ve 200 günlük hareketli ortalaması (sarı), Gerçekleşen Başlık (yeşil) ve Delta Değeri (mavi) gibi farklı Bitcoin kapitalizasyon modellerinden oluşmaktadır.

Kaynak: CryptoQuant

Tarihsel olarak, 200 DMA, boğa piyasalarında güvenilir destek ve ayı piyasalarında güçlü direnç olmuştur. Bu nedenle, üzerindeki alanlar genellikle boğa bölgesi olarak kabul edilir. Realized Cap, ayı piyasasının ilk aşamasında da güvenilir bir destek oldu. Bununla birlikte, nihai teslimiyet için aşağı yönde kırılma eğilimindedir ve piyasa bunun üzerine döndüğünde bir boğa (veya mini boğa) piyasası başlar.

Son olarak, Delta Cap, son iki ayı piyasasının mutlak dibini yüksek hassasiyetle belirledi. Bu gerçekler ve gösterilen grafik göz önüne alındığında, Delta Cap ile Realized Cap arasındaki alanın son sekiz yılda en iyi alım bölgesi olduğu açıktır. Şu anda, bu fiyat aralığı 17 bin – 24 bin dolar arasında olacak.

Ayrıca, Gerçekleşen Sınırın altında harcanan sürenin ve geri çekilme yüzdesinin her döngüde azaldığı görülüyor. Bu sürekli azalma, Bitcoin’in özellikle kurumsal yatırımcılar tarafından artan benimsenmesiyle açıklanabilir. Gittikçe daha fazla insan zaman içinde Bitcoin’de değer görüyor ve ucuz göründüğünde portföylerinin bir kısmını “Dijital Altına” tahsis etmeye hevesliler. Bu kapitalizasyon modelleri, Bitcoin’in değerinin altında mı yoksa bir balonun içinde mi olduğunu belirlemeye yardımcı olacaktır.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve depozitolarınızdan 7,000$’a varan PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap