Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

BTC Piyasa Hakimiyeti Nedir, Ne İfade Eder? 2021 Güncel

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 BTC Piyasa Hakimiyeti Nedir, Ne İfade Eder? 2021 Güncel
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bitcoin Hakimiyet Endeksi, yatırımcıların daha geniş dijital para piyasasına göre Bitcoin’in değerini hızlı bir şekilde anlamak için kullanabilecekleri bir ölçümdür.CoinMarketCap tarafından sunulan bu endeks, Bitcoin’in piyasa değerini (piyasa değeri), bu dijital varlıklar için genel pazara kıyasla ölçer.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bitcoin Hakimiyet Endeksinin Kökeni

Jimmy Song (kendini tanımlayan bir Bitcoin eğitmeni, geliştiricisi ve girişimcisi) tarafından yazılan bir Medium gönderisine göre, Bitcoin Dominance Index başlangıçta ölçeklenecek ilk dijital para birimi olan Bitcoin’in genel kripto ekonomisinde ne kadar önemli olduğunu göstermek için oluşturuldu.

Bitcoin Hakimiyet Endeksi İçin Kullanım Alanları

Tüccarlar, piyasa ve daha spesifik olarak tüccarların duyguları hakkında fikir edinmek için Bitcoin Hakimiyet Endeksi’ni kullanabilir. Herhangi bir varlığın fiyatı, arz ve talebin bir fonksiyonudur, bu nedenle endeks, altcoin talebine göre Bitcoin talebini etkin bir şekilde ölçer .

Yatırımcılar, endeksi piyasanın riskten kaçındığını anlamak için de kullanabilirler. Bazı noktalarda, Bitcoin, makro ekonomik çalkantı sırasında güçlü bir değer deposu olarak hizmet veren güvenli bir liman varlığı olarak işlev gördü. Dijital altın gibi işlev gören Bitcoin, bu zor zamanlarda birçok yatırımcıyı kendine çekmiştir.

Altcoinlerin değeri düşmeye başlarsa ve Bitcoin değerini korumak için çok daha iyi bir iş çıkarırsa, bu, yatırımcıların Bitcoin’i “güvenliğe giden bir uçuşta” satın aldıkları anlamına gelir.

Binance Kaydol %20 Komisyon İndirimli
Binance Kripto Para Borsasına Buraya Tıkla Üye Ol

Binance mobil için uygulamayı indirip kayıt olurken davet kodunu manuel bir şekilde ”referans kimliği” kısmına S6UNKV55 bu kodu girin.

Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsası Olan Binancenin Komisyon Oranı İşlem Başı %0.06 En Az Komisyon Alan Bitcoin Borsası Olmak İle Beraber Para Çekme Ve Yatırma Yaparken de İşlem Ücretleri En Az Olan Kripto Para Borsası

Ücretsiz Bitcoin Altcoin Borsa Eğitimleri (Udemy)
Ücretsiz Borsa Eğitimleri İçin Buraya Tıkla

İnstagram

Kripto Lider İnstagram İçin Buraya Tıkla

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap