BTC Satışı Beklenmedik Bir Dönüş Yaparken, Bitcoin 2 Ay İçinde En Kötü Düşüşten Sonra 28 Bin Dolar Dip Riski Aldı ⋆ ZyCrypto

 BTC Satışı Beklenmedik Bir Dönüş Yaparken, Bitcoin 2 Ay İçinde En Kötü Düşüşten Sonra 28 Bin Dolar Dip Riski Aldı ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Bitcoin, BTC fiyatlarının bu hafta %10’un üzerinde düştüğünü gören piyasa genelindeki kargaşanın baskısı altında sallanmaya devam ediyor.

Fed’in faiz artırımının yol açtığı daha az şahin duyguların rahatlamasının ardından Çarşamba günü 40.000 dolara yakın yükselmesine rağmen, Bitcoin dün keskin bir düşüş yaşadı ve yaklaşık 36.500 dolardan kapanmadan önce 35.700 dolara düştü. Bugün BTC, tüm kripto piyasasının sarsılmasıyla hemen hemen aynı kapanış fiyatı aralığında işlem görmeye devam ediyor.

BTCUSD Grafiği Ticaret Görünümü

Coinglass’a göre, son 36 saatteki toplam tasfiye sayısı Bitcoin, Ethereum, STEPN (GMT) ve APE ile birlikte 200 milyon dolar, 69.18 milyon dolar, 12.42 milyon dolar ve ilgili tokenlerde 12.24 milyon dolar sonra katliamda lider olarak 427 milyon doları aştı. silindi. Toplamda 111.762 tüccar tasfiye edildi.

Oyundaki Faktörler

Kripto satışları, hisse senetlerinin keskin bir şekilde geri çekilmesiyle ABD borsasını da sarsan ve yatırımcılara 2020’den bu yana en kötü günlerden birini yaşatan güçlü bir riskten kaçınma dalgasıyla bağlantılı. Perşembe öğleden sonra 12,317,69 dolardan bitecek. Bu düşüş Meta, Amazon ve Apple dahil olmak üzere tümü %5’in üzerinde düşen büyük teknoloji hisselerine de yansıdı.

Dow Jones Sanayi Ortalaması da %3.3’ün üzerinde düşüşle 32.690$’da kapandı ve S&P 500 %3.6’nın biraz üzerinde geri vererek bu yıl ikinci en kötü gününü işaret ederek 4.103$’a yerleşti.

Reklam &nbsp &nbsp

Çarşamba günü, Fed söz verdiği gibi faiz oranını 50 baz puan artırdı ve Fed Başkanı bilançosunu küçültmek için daha agresif bir yaklaşım düşündü. Genellikle, faiz oranlarındaki bir artış, uzak kazançları yatırımcılar için daha az çekici hale getirdiğinden, büyüme odaklı hisse senetleri üzerinde baskı oluşturabilir.

Bitcoin’in Geri Tepmesi Kötüleşiyor

Bitcoin’in Fed’in sıkılaştırma alameti göz ardı ederek zincir üzerindeki birikimine rağmen, deneyimli analist Peter Brandt BTC’nin 28 bin dolara düştüğü konusunda uyardığı için Perşembe günkü satışlar kripto para biriminin teknik profilini daha da kötüleştirmiş görünüyor.

Fiyatın Çarşamba günü 40.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkıp kapanmaya çalışmasından birkaç saat sonra, Bitcoin 37.500 dolarlık desteğin altına düştü. Şimdilik fiyat Şubat ayının en düşük seviyesi olan 34.400$’a veya daha da aşağısı Ocak ayındaki 33.000$’a düşme olasılığına bakıyor. Bundan sonra, fiyat kolayca 28.000 dolardan çok yıllı desteğe geçebilir.

Ancak, özellikle şu anda piyasalardaki oynaklığın miktarı göz önüne alındığında, fiyatın bu şekilde hareket edebileceğinin garantisi yoktur.


Yorum Yap