BTC, Wall Street’i takip ederken batıyor – Hala bir “enflasyon hedge” olabilir mi? | CryptoSlate

 BTC, Wall Street’i takip ederken batıyor – Hala bir “enflasyon hedge” olabilir mi?  |  CryptoSlate

FED sonrası toplantı duyurusunun ardından Bitcoin, 40 bin dolarlık direnci test etmek için dik bir şekilde yükseldi. Bununla birlikte, piyasa duyarlılığı bugün 37 bin doların altına düştüğü için değişmiş görünüyor. Kripto pazarındaki vahşi dalgalanmalar yaygındır, ancak fark şu ki, artık zincir üstü verilerin aksine Wall Street’i takip ediyor gibi görünüyor veya kripto ile ilgili haberler.

Bitcoin Wall Street’i takip ediyor

30 yıllık hazine getirileri yaklaşık %3 artarak 2018’den bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Hareket, Nasdaq’ın saatler içinde %4 düşmesine neden oldu ve Bitcoin de benzer bir dönemde %7 düşerek onu izledi.

Kaynak: Bloomberg

Düşüş, kripto piyasasının tamamen ayrı bir varlık sınıfından çok riskli bir teknoloji hissesi gibi davrandığını gösteren büyüyen bir trend izliyor. 5 Mayıs’taki FED toplantısında enflasyonla mücadele için 50 baz puanlık faiz artırımı teyit edildi. Jerome Powell görünüşte masadan 75 baz puan daha yüksek bir değer aldığı için borsa olumlu tepki verdi. Bunun Bitcoin için yükseliş olabileceği argümanı, Bitcoin’in tarihindeki en yüksek LTV oranına sahip olduğu gerçeğine odaklanıyor.

Bu, daha fazla yatırımcının Bitcoin’e yatırım yapmak için kredi kullandığı anlamına geliyor. Beklenenden daha düşük bir oran artışı, kredi faizlerinin yönetilebilir sınırların ötesine geçmeyeceğine işaret edebilir. Bununla birlikte, oranlardaki herhangi bir artış, Powell’ın da belirttiği gibi, enflasyonla mücadele için yapılır “çok yüksek”. Bitcoin enflasyona karşı bir önlem ise, neden enflasyonla mücadele planı haberlerine olumlu tepki verdi?

Kaynak: TradingView

Bitcoin hala bir enflasyon riskinden korunma aracı mı?

Bitcoin, ünlü olarak geleneksel varlıklara karşı bir enflasyon koruması olarak görülüyor. Ark Invest’ten Cathie Wood yakın zamanda dedim,

“Enflasyon bir sorunsa, Bitcoin enflasyona karşı büyük bir riskten korunma aracıdır… karşı taraf riskine karşı bir korunmadır.”

Bununla birlikte, Bitcoin’in FED’in yapacağı korkulara Wall Street’ten daha agresif tepki verdiği göz önüne alındığında, bu argümanı takip etmek zorlaşıyor olabilir. mümkün değil enflasyonu frenlemek için. analistler FED’in stratejisini ve enflasyonu kontrol altında tutma yeteneklerini sorgulamaya başlıyorlar. Bir varlık sınıfının bir şeye karşı korunma olması için aynı eğilimi izlememesi gerektiğini varsaymak mantıklıdır. Enflasyon arttıkça Bitcoin düşerse, artık bir hedge değildir.

Ancak, yakın zamanda Microstrategy CEO’su Michael Saylor, söylenmiş Bloomberg.

“hepsi zaman dilimi. Microstrategy’nin satın aldığı iki yıl öncesine giderseniz, %400 arttı… Birkaç gün, hafta veya ay içinde bakarsanız, tüccarlar onu kontrol ediyor.”

Bitcoin’in aydan aya fiyat hareketini bile tüccarlar tarafından kontrol ediliyor gibi görüyor. Gerçekten de, Bitcoin 2020’den bu yana %400 arttı, ancak milyarlarca daha fazla olduğu da doğru. kurumsal para artık kriptoda yer alıyor.

Birçoğu, geleneksel şirketlerden gelen yatırım artışını bir boğa Bitcoin için sinyal, en azından kısa vadede, geleneksel varlıklarla daha yakından ilişkilendirmenin olumsuz etkisine de sahip olabilir. hatta duyuru LFG’den yapılan 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımları, Bitcoin’in Wall Street’i takip etmesini durdurmak için çok az şey yaptı.

Yakın tarihli bir Coinbase Kurumsal raporu, Ethereum’un S&P500 ile Bitcoin’den daha yakından ilişkili olduğunu gösterdi. Bitcoin’in ve genel olarak kripto piyasalarının geleceği, geleneksel varlıkları takip etmeye mahkum mu, yoksa 2024 Bitcoin yarılanmasına kadarki günlük dalgalanmalardan ayrılabilir mi?

Son 40 gün içinde, $ETH S&P500 ile olduğundan daha yüksek bir korelasyona sahipti. $BTC 📈

En son Coinbase Kurumsal raporundan bazı çılgın istatistikler… pic.twitter.com/twUPfbqBdu

— Madeni Para Bürosu (guy.eth) (@coinbureau) 3 Mayıs 2022

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap