Bu, Bitcoin’in Yükseliş Trendini Sürdürmek İçin En Büyük Zorluğu (BTC Fiyat Analizi)

 Bu, Bitcoin’in Yükseliş Trendini Sürdürmek İçin En Büyük Zorluğu (BTC Fiyat Analizi)

Bitcoin’in RSI’si, uzun vadeli önemli bir trend çizgisinden üç kez reddedildi. RSI belirtilen trend çizgisine ulaştığında fiyat keskin bir şekilde düştü ve reddedildi. Fiyat açısından olumlu gelişme beklentileri sağlamak için trend çizgisinin kırılması gerekiyor.

Teknik Analiz

Tarafından Shayan

Günlük Grafik

37 bin dolarlık eşik, Bitcoin için önemli bir destek seviyesi haline geldi ve ayılar için önemli bir engel görevi gördü. Bu seviye tutunamazsa, fiyat muhtemelen 34 bin dolarlık desteğe düşecek. Öte yandan, Bitcoin yükseliş eğilimini sürdürecekse, boğaların yakında 100 günlük hareketli ortalamayı aşması ve piyasa güvenini yeniden kazanması gerekiyor.

Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik

Bitcoin, azalan orta vadeli kanalının alt trend çizgisine ulaştı ve hem trend çizgisi hem de 37 bin dolarlık önemli destek seviyesi tarafından tutuldu. Öte yandan, kripto para birimi şimdi kısa vadeli bir düşüş trend çizgisinin (Sarı çizgi) altında konsolide oluyor ve bunun üzerine çıkmayı hedefliyor. Eğilim çizgisi kırılırsa 42 bin dolarlık direnç seviyesi kısa süre içinde kırılacak.

Ayrıca, RSI ile fiyat arasındaki bir yükseliş farklılığı, bir geri dönüşü ve ileride olası bir yükseliş ayağını işaret ederek belirtilen trend çizgisinden bir atılım olasılığını artırıyor.

Kaynak: TradingView

Duygu Analizi

Tarafından Edris

Bitcoin Açık Faiz

Bitcoin’in fiyatı geçen ay düştü ve %20’den fazla düştü. Bu tür hareketler, genellikle açık faizde büyük düşüşlerle tanımlanan önemli vadeli işlem piyasalarının boşaltılmasına yol açar. Bununla birlikte, mevcut düşüş eğilimi sırasında açık pozisyon önemli ölçüde azalmadı ve Bitcoin’in aynı fiyatlarla işlem gördüğü Mart 2022’den çok daha yüksek.

Ek olarak, fiyatın 37 bin$ bölgesinde birden fazla düşük seviye oluşturduğu ve perakende tüccarların bu seviyeyi sağlam bir destek olarak değerlendireceği açık. Bu nedenle, zarar durdurma ve tasfiye fiyatlarının 37K$ seviyesinin altında olduğu bu fiyatlarda birçok uzun pozisyonun açıldığını varsaymak daha güvenlidir.

Fiyat bu alanın altına düşerse, özellikle piyasa değerine kıyasla mevcut yüksek açık faizle birlikte, büyük bir tasfiye kademesi ve hızlı fiyat düşüşü beklenebilir. 37 bin dolar seviyesi, kısa vadede piyasa trendini belirleyebileceği için önümüzdeki birkaç gün içinde izlenmesi gereken çok önemli bir alandır.

Kaynak: CryptoQuant ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap