Büyük Hint Şirketi TCS, Kripto Para Ticaret Çözümünü Başlattı

Önde gelen Hindistan BT şirketi Tata Danışmanlık Hizmetleri (TCS), bankaların müşterilerinin kripto para birimlerine yatırım yapmasına izin vermek için bir kripto para ticareti çözümü sunuyor.

TCS, Hindistan’ın en büyük çok uluslu iş grubu olan Tata grubunun bir parçasıdır ve Hindistan’daki iki borsada işlem görmektedir. Tata Danışmanlık Hizmetleri (TCS) Çarşamba günü “Kripto Hizmetleri için Kuvars Akıllı Çözüm” lansmanını duyurduğunda Hindistan’ın kripto para birimi endüstrisi hız kazandı. TCS, Hindistan’ın önde gelen BT hizmetleri, danışmanlık ve iş çözümleri organizasyonudur ve Hindistan’ın en büyük çok uluslu iş grubu olan Tata grubunun bir parçasıdır. Şirket iki Hintli borsada işlem görmektedir: BSE (eski adıyla Bombay Menkul Kıymetler Borsası) ve NSE (Ulusal Menkul Kıymetler Borsası).

Kripto Hizmetleri için Quartz Akıllı Çözüm, finansal kuruluşların kripto para birimi ticareti sunmasına yardımcı olmayı amaçladığını açıklayan TCS duyurusu, “bankaların ve yatırım firmalarının müşterileri için kripto para birimleri ve dijital varlıklara yatırım ve portföy çeşitlendirmesine izin verdiğini” ekliyor. Şirket açıklamada:

Çözüm, birden fazla kripto para birimini ve istikrarlı paraları, fiat para birimlerine bağlı dijital para birimlerini, ticaret mekanlarını ve halka açık blockchain ağlarını desteklemek için tasarlanmıştır.

TCS ayrıca, “Önemli olarak, bankaların ve yatırım şirketlerinin müşterilerine ödemeleri ‘dijital nakit’ şeklinde transfer etme ve daha düşük işlem maliyetlerinden ve likiditeye daha hızlı erişimden yararlanma olanağı sunmasına yardımcı olabilir.”

 

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi