California Valisi Gavin Newsom, Golden State’de Kripto Düzenleme Çerçevesi için Yönetici Emri İmzaladı

 California Valisi Gavin Newsom, Golden State’de Kripto Düzenleme Çerçevesi için Yönetici Emri İmzaladı

ABD’nin nüfus bakımından en büyük eyaletinin valisi, eyalet içindeki blok zinciri teknolojisini artırmak ve düzenlemek için bir yürütme emri imzalıyor.

California Valisi Gavin Newsom imza attı. icra emri 5 Nisan Çarşamba günü, tüketicileri korurken blok zinciri yeniliğini teşvik eden bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için.

“Bu yürütme emri uyarınca ve 2020’de Yasama Meclisi tarafından kabul edilen Kaliforniya Tüketici Mali Koruma Yasası uyarınca, California, Kaliforniya tüketicilerini korurken sorumlu inovasyonu teşvik etmek için düzenleyici bir yaklaşım oluşturma sürecine başlayacak, eyalet ve kamu kurumları ve Kaliforniyalıları bu sektörde başarıya hazırlamak için araştırma ve işgücü geliştirme yolları inşa edin.”

Vali Newsom diyor Başkan Biden’in son kripto odaklı yürütme emrine dayanan emir, California’nın kamu yararı için blok zincir teknolojisini kullanmasına yardımcı olacak.

“Hükümet çoğu zaman teknolojik gelişmelerin gerisinde kalıyor, bu yüzden bu konuda eğrinin önüne geçiyoruz, tüketicilerin ve işletmelerin gelişmesine izin verecek temeli atıyoruz.”

Yürütme emri, devlet için blockchain teknolojisine ilişkin yedi önceliği özetliyor.

“1. Blockchain’de faaliyet gösteren şirketler için şeffaf ve tutarlı bir iş ortamı yaratın…

2. Çok çeşitli paydaşlardan geri bildirim toplayın, [to help] düzenleyici bir yaklaşım oluşturmak…

3. Potansiyel blok zinciri uygulamaları ve girişimleri için çok çeşitli paydaşlardan geri bildirim toplayın…

4. Bir kamu sürecine katılın ve kapsamlı bir düzenleyici yaklaşım geliştirmek için yasal yetkiyi kullanın…

5. Düzenleyici netliğe katılın ve teşvik edin…

6. Kamuya hizmet eden ve ortaya çıkan ihtiyaçları ele almak için blok zincir teknolojilerini dağıtma fırsatlarını keşfedin…

7. Bir araştırma ve işgücü ortamı yaratmak için fırsatları belirleyin…”

Newsom’un emri, İş ve Ekonomik Kalkınma Ofisi’nin Kaliforniya’nın Mali Koruma ve Yenilik (DFPI) ve İş, Tüketici Hizmetleri ve Konut Ajansı departmanlarıyla birlikte çalışmasını gerektiriyor.

Emir ayrıca DFPI’yi tüketiciler için kripto yatırımının risklerini ve faydalarını açıklayan, özellikle “dolandırıcılık ve sahtekarlıklardan nasıl kaçınılacağına dair bilgiler içeren” eğitim materyalleri gerektiren eğitim materyalleri oluşturmaya çağırıyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/DomCritelli/Natalia Siiatovskaia

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap