Cardano’da Yeni Cüzdanlar Artıyor, Bunun Arkasında Ne Var?

 Cardano’da Yeni Cüzdanlar Artıyor, Bunun Arkasında Ne Var?

Cardano ağı hızlandırılmış büyümeye yabancı değil, ancak arada sırada pazarın duraklamasına neden olan bir artış oluyor. Tek bir günde eklenen 7.600 yeni cüzdan gibi yüksek bir seviyeye ulaşan günlük olarak eklenen yeni cüzdan sayısı ile durum böyle oldu. Bu devam ederken, pazarın hala boğa eğiliminde olduğu zamana kıyasla ağın neden bu kadar hızlı büyüme gördüğüne dair spekülasyonlar var.

Daha Fazla Evlat Edinme Geliyor

Cardano ağının benimsenmesi, blok zincirine olan bu artan ilginin arkasındaki nedenlerden biri olmuştur. Daha fazla kullanıcı, Cardano’yu merkezi olmayan finans (DeFi) alanında büyük bir rakip olarak tanıyor ve bu da onları ağı kullanmaya başlamaya teşvik ediyor. Bunun sonucu, yalnızca günlük yeni adreslerin tek bir günde 7.600’e ulaşması değil, bir ay içinde ağa 200.000’den fazla yeni adresin eklenmesiydi.

İlgili Okuma | Jön Türkler Kripto Düzenlemesini Tartışmaya Çalışırken Kendilerini Utandırıyorlar

Bunun arkasındaki sağlam bir neden, ağın NFT yetenekleri için benimsenmesi olmuştur. Şimdi, pek çok şeyde olduğu gibi, Cardano ağı en büyük rakibi Ethereum’a kıyasla daha ucuz ve daha hızlı işlemler sunuyor. Bu, bazı önde gelen isimlerin NFT projelerini başlatmak için platform olarak ağı seçmelerine yol açtı. Bunlardan biri de efsanevi rapçi Snoop Dogg. ilan edildi blok zincirinde bir NFT koleksiyonu başlatacağını söyledi.

ADA fiyatı 1 doların altına düşüyor | Kaynak: TradingView.com’da ADAUSD

Hiç şüphe yok ki, böylesine önemli bir şahsiyetin Cardano alanına girmesi, rapçinin kullandığı ağdan yararlanmak isteyen süperstarın takipçilerinin ilgisini çekti. Blok Zinciri İçgörüleri ağdaki artan ilgiyi rapçinin NFT lansmanına bağlayarak da aynı sonuca varıyor.

Bugün günde 7687 yeni ADA cüzdanı.

Her gün yeni ADA cüzdanlarındaki bu büyük artışa neyin neden olduğundan emin olmak zor, ancak bir tahminde bulunacağız ve bunu aşağıdakilere bağlayacağız. @The_ClayMates ve @Snoop Dogg ortaklık. https://t.co/MWDH2hCgeO pic.twitter.com/vWwZa7O4k6

— Cardano Blockchain Insights (@InsightsCardano) 18 Nisan 2022

Daha Fazla İnsan Cardano Üzerine İnşa Ediyor

Cardano DeFi alanı, rakiplerine kıyasla hala çok genç ancak bu, ağın büyümesinde sendeleme olduğu anlamına gelmiyor. Cardano’nun arkasındaki geliştirici olan IOHK, yakın tarihli bir raporda, şu anda Cardano ağında inşa edilmekte olan yaklaşık 900 proje olduğunu ve dahası, bu sayının gün geçtikçe arttığını ortaya koydu.

İlgili Okuma | Fethedilen Arazi: Terra’nın Stablecoin’i UST Artık Crypto’nun Üçüncü En Büyük

Geliştiricilerin blok zinciri üzerine inşa ettikleri bu hızlandırılmış oran, farklı tarafların ilgisini gösteriyor. Blok zincirinde piyasaya sürülecek olan bu projeler, şüphesiz onu gelecekte en iyi yarışmacılardan biri yapacaktır.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, dedim Bir ayda eklenen 100.000’den fazla cüzdanın kilometre taşını paylaşan bir tweet’e yanıt olarak ağın “daha yeni başladığını” söyledi. Kurucu ayrıca yakın zamanda önerilen Cardano blok zincirinde ve uzaydaki diğer önde gelen blok zincirlerinde Twitter ile rekabet edecek merkezi olmayan bir sosyal medya platformu oluşturmak.

CoinFunda’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik
Yorum Yap