Cardano’nun (ADA) İlk Algoritmik Stabil Coin’i Açık Testnet’te Yayınlanıyor

 Cardano’nun (ADA) İlk Algoritmik Stabil Coin’i Açık Testnet’te Yayınlanıyor

Ethereum rakibi Cardano (ADA), yeni bir algoritmik stabilcoin başlatmak için blockchain ödeme ekosistemi COTI ile işbirliği yaptı.

yeni bir Blog yazısıCOTI, akıllı sözleşme platformunda inşa edilen ilk algoritmik stabilcoin olan Djed’in halka açık test ağında yayına girdiğini söylüyor.

Cardano ekibiyle aylarca süren yoğun çalışmaların ardından, Djed’in herkese açık test ağı sürümünün yayınlandığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz!

Djed, Cardano üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan, algoritmik bir stabilcoindir. Algoritmik bir stabilcoin, teminat ve yedek jeton kombinasyonu yoluyla istikrarı korur.

Bu durumda Shen, Djed’in rezerv parası ve fiyat istikrarını sağlama rolüne sahip – özellikle teminatlandırma oranını ve stabil coinin sabitlenmesini garanti ediyor.”

COTI’ye göre, test ağı, Djed ve Shen’in hem teknik olarak sağlam, kararlı, güvenli hem de protokol yükseltmelerinden sonra kullanılabilir olmalarını sağlamanın bir yolu olarak hizmet edecek. COTI, Djed ana ağının bu yılın Haziran ayında başlatılmasının planlandığını söylüyor.

Cardano yaratıcısı ve Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su Charles Hoskinson, Djed’i ilk olarak geçen Temmuz ayında bir proje olarak duyurdu. Planın sonunda stablecoin’i ADA’nın akıllı sözleşme protokolü olan Plutus’a dahil etmek olduğunu söyledi.

“Bu stablecoin ile yaptığımız şeylerden biri [project] – biraz daha temizledikten sonra, çünkü çok ilgili ve üzerinde dikkatle düşünülmesi gereken çok fazla hareketli parça var – aslında onu Plutus’a yerel bir Plutus uygulaması olarak uyguluyor.”

Cardano yazı yazarken 0,783 dolardan el değiştiriyor, yedi günlük zirvesi olan 0,897 dolardan yüzde 13 düşüşle.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Tithi Luadthong/Natchapol18Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap