CeFi Platform Celsius, ABD’deki Yalnızca Akredite Yatırımcılara Getirilen Ödülleri Kısıtlıyor

 CeFi Platform Celsius, ABD’deki Yalnızca Akredite Yatırımcılara Getirilen Ödülleri Kısıtlıyor

Celsius, piyasadaki önde gelen verim üreten CeFi platformlarından biri olarak konumlandı ve BlockFi ve Nexo gibi diğer özel CeFi platformlarıyla başa baş mücadele etti. Platform tüm kullanıcılara bir duyuru gönderdiği ve Celsius’un platformuna sağlanan yeni fonların – mevcut hesaplardan bile – artık getiri elde etmeye uygun olmayacağına dair bir kamu duyurusu yayınladığı için, konumları bu hafta, özellikle perakende yatırımcılarla görünüşte zayıfladı. akredite yatırımcılar olmadıkça.

Bugünkü yayından ne bildiğimize ve bugünün duyurusuna neden olan olaylara bakalım.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Santigrat ve Düzenleyici Zorluklar

Celsius, şirketlerinin Twitter kanalında bir duyuru yayınladı ve kurucu ve CEO Alex Mashinsky, Twitter’da benzer bir bilgi dizisi sundu. Bununla birlikte, her iki kanal da, artan SEC incelemesinin sonucu olarak spekülatörler tarafından büyük ölçüde kredilendirilen hareketin etrafındaki mantığın arkasında çok fazla şeffaflık sunmuyor.

1/ @CelsiusNetwork ABD’li kullanıcılarımız için bir Gözetim çözümü başlatıyor ve hizmetlerimizde bazı değişiklikler getiriyor. Neyin değiştiğini ve nedenini öğrenmek için okumaya devam edin…

— Alex Mashinsky (@Mashinsky) 12 Nisan 2022

şirketinde resmi blog yazısı konuyla ilgili olarak, bu değişikliklerin arkasındaki neden konusunda da çok az netlik vardı. Bildiğimiz şey, bu değişikliklerin Celsius’un emriyle kendi başlarına yapılmasının pek mümkün olmadığı, çünkü sonuçta perakende tüketiciler için giriş için daha fazla engel var. Celsius platformunda akredite bir yatırımcı olmak için özel ihtiyaçların ne olduğu belli değil. Şirket, bir doğrulama başvurusu için genellikle kişi başına 70 ABD doları ücret alan VerifyInvestor.com’u kullanır. Celsius görünüşte doğrulama maliyetini yiyor olsa da, küçük kripto kullanıcıları doğrulanacak mı? Büyük sorular beliriyor ve muhtemelen birçoğu doğrulama girişiminde bulunmamayı seçecek. Platform, takas, ödünç alma ve jeton transferinin yerine geçtiği için ‘Gözlem’ özelliğini kullanıma sunacak. Ancak, ‘Kazan’ özelliği şüphesiz Celsius’un mevcut işletmesi için önemli bir itici güçtü.

Celsius, artırılmış ödüller kazanmak için yerel bir platform jetonu sunuyor, ancak bugüne kadar jetonu ABD kullanıcılarına sunamadı. Bu kısıtlamalar, görünüşe göre Amerika Birleşik Devletleri merkezli müşteriler için bu hafta ilerliyor. | Kaynak: TradingView.com’da CEL-USD

İlgili Okuma | Bitcoin Verileri: Ayı Piyasası Kanalında Kalan Aktif Varlık Sayısı

SEC Eleştirisinin Oluşumu?

Geçen yıl, Celsius, BlockFi ve benzerlerine uygulanan çok sayıda düzenleyici baskı hikayesini ele aldık. Baskı, büyük ölçüde eyalet bazında geldi ve kesinlikle Celsius ile sınırlı kalmadı. Bununla birlikte, Celsius’un bugünkü raporunda, yeni ‘Gözlem’ ürününün bulunabilirliği konusunda hala sınırlamalar olacağını belirttiğinden, devlet baskılarının hala önemli bir faktör olduğu görülüyor. Bugünkü raporun etkileri yalnızca ABD merkezli kullanıcılarla sınırlıdır.

Buradan nereye gideceğimiz görülmeye devam ediyor.

İlgili Okuma | Shiba Inu Robinhood Listesinde Nasıl %20 Arttı, Volatiliteye Dikkat Edin

Pexels’ten öne çıkan resim, TradingView.com’dan Grafikler Bu içeriğin yazarı, bu makalede adı geçen taraflardan herhangi biri ile ilişkili veya bağlantılı değildir. Bu finansal tavsiye değildir.
Yorum Yap