Çin akış hizmeti Bilibili, NFT transferlerini mümkün kılıyor

 Çin akış hizmeti Bilibili, NFT transferlerini mümkün kılıyor

Pazartesi günü Çin’in Z Kuşağı ile popüler bir video akışı platformu olan Bilibili etkinleştirilmiş Alibaba’dan sonra NFT transferlerine izin veren ikinci büyük Çinli teknoloji firması haline gelen, kullanıcılar arasında aktarılacak takas edilemez jetonlar (NFT’ler).

İlgili makaleye bakın: Çin devlet destekli gazetesinin NFT’leri ikinci el piyasasında fiyat artışı

Hızlı gerçekler

Bilibili, Çin’de “Danmu” adlı videolar üzerinden gerçek zamanlı yorumlara izin vermesiyle ünlü bir video akış platformudur. Platform Ocak ayında NFT’leri piyasaya sürdü, güvercin temalı bir dizi PFP (profil resimleri, genellikle farklı kişileri maymunların, kedilerin, insanların, uzaylıların, robotların vb. yüzlerinden yansıtan bir dizi omuz boyu sanat eseri) piyasaya sürdü. Bilibili şu anda yalnızca bu güvercin temalı PFP’lerin ticaretine izin veriyor; diğer NFT’lerin Mayıs ayında el değiştirmesine izin verilecek. Bilibili, spekülatif aktivite varsa, NFT’lerin transferini geciktirebilir veya kuralları değiştirebilir. Teknoloji şirketlerinin NFT’lerdeki spekülatif faaliyeti sınırlandırma iddiası, Çinli yetkililerin varlık üzerindeki duruşuna paralel olarak ortaya çıkıyor. Tencent, Baidu, JD.com ve Xiaohongshu’nun NFT pazarı gibi büyük Çinli teknoloji firmaları hala izin vermiyor. transferler veya ticaret. Sınırlamalara rağmen, Çin’in yerel NFT pazarı, 2026’da 29.8 milyar yuan’a (4.68 milyar ABD Doları) ulaşacak. Guosen Menkul Kıymetler.

İlgili makaleye bakın: Çin devlet destekli gazetesinin NFT’leri ikinci el piyasasında fiyat artışı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap