Çin müze şefi, kültürel kalıntıları NFT’lerden koruyor

 Çin müze şefi, kültürel kalıntıları NFT’lerden koruyor

Çin’in müzelerin gelişimini denetleyen en üst düzey devlet kurumu, kültür kurumlarını, iş değiştirilemez tokenler (NFT’ler) söz konusu olduğunda frene basmaya çağırdı.

İlgili makaleye bakın: Çin’in endüstri lobileri NFT dayak korosuna katıldı

Hızlı gerçekler

Ulusal Kültürel Miras İdaresi Salı günü Pekin’de dijital koleksiyon ürünleri üzerine ülke çapında bir çevrimiçi sempozyum düzenledi ve kültürel kalıntıların orijinal verilerini sınırlı mallar olarak satmaya gelince dikkatli olunması konusunda uyardı, devlet medyası rapor edildi.Ulusal öneme sahip kültürel kalıntıları koruyan kurum, “kültürel kalıntıların doğru ideolojik yönelimini ve bilgi güvenliğini” sağlamak için net bir yönetim sisteminin kurulması çağrısında bulundu. Hebei, Hubei, Sichuan ve Hunan eyaletlerindeki müzeler “ koleksiyonlarında kültürel eserlere yer veren NFT’lere atıfta bulunmaktan kaçınmak için sıklıkla kullanılan bir terim. Çarşamba günü, üyeleri NFT’lerin “finansallaştırma ve menkul kıymetleştirme” dalgasını “kararlı bir şekilde frenlemeye” çağırdı.

İlgili makaleye bakın: Çin Komünist Partisi NFT’leri düzenlemek istiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap