Çin’in endüstri lobileri NFT dayak korosuna katıldı

 Çin’in endüstri lobileri NFT dayak korosuna katıldı

Çin’in bankacılık ve menkul kıymetler sektörlerini denetleyen özdenetim kurumları, üyeleri, takas edilemez tokenlerin (NFT’ler) “finansallaştırma ve menkul kıymetleştirme” dalgasını “kararlı bir şekilde frenlemeye” çağırıyor.

İlgili makaleye bakın: Çin Komünist Partisi NFT’leri düzenlemek istiyor

Hızlı gerçekler

Çinli düzenleyiciler tarafından kurulan internet finansı, bankacılık ve menkul kıymetler sektörleri için üç ulusal düzeyde kuruluş Çarşamba dedi NFT’ler kültür endüstrisi gelişimini artırma potansiyeli gösterdi. Ancak spekülasyon, kara para aklama ve yasa dışı finansal faaliyetler konusunda riskler var. Devlet medyasının piyasa çılgınlığını ihbar etmesinin ardından, dernekler üyelerini NFT’lerde “toplu ticaret” için yer sağlamamaya çağırdı ve ihraççılar, satıcılar ve alıcılar için gerçek adları aradı. Örgütlerin üyeleri NFT’lere yatırım yapmamalı veya Açıklamada, bu tür satın alımlar için finansman desteğinin sağlandığı belirtildi.Çin Komünist Partisi’nin bir sözcüsü olan The Economic Daily, geçen hafta “dijital koleksiyon ürünlerine” daha sıkı bir düzenleme getirilmesi çağrısında bulundu.

İlgili makaleye bakın: Çinli teknoloji devi Huawei, NFT’leri piyasaya sürdü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap