Çinli Tencent, Blockchain Geliştirme Dahil ‘yeni altyapıya’ 70 milyar dolar yatırım yapacak ⋆ ZyCrypto

 Çinli Tencent, Blockchain Geliştirme Dahil ‘yeni altyapıya’ 70 milyar dolar yatırım yapacak ⋆ ZyCrypto

Çinli Tencent, Blockchain Geliştirme Dahil 'yeni altyapıya' 70 milyar dolar yatırım yapacak

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Çin’deki en büyük telekom sağlayıcılarından biri (ve WeChat’in arkasındaki şirket), düzenleyicilerden gerekli onayı aldıkları için blok zinciri tabanlı bankacılığın geliştirilmesine yatırım yapmak istiyor.

Bir Finans Magnates Başına raporTencent kıdemli başkan yardımcısı Dowson Tong, şirket planlarını Çin basınıyla paylaştı. Tong, Tencent’in Yapay Zeka, Bulut Bilişim ve Siber Güvenlik altyapısına 70 milyar taahhüt edeceğini söyledi. Ama daha da ilginci, bu meblağın açıklanmayan bir kısmını da Blockchain sektörüne gönderecekler. Şirket temsilcisi, hangi şirketlerin fon alacağını ve hangi ürünleri yaratmayı düşündüklerini belirtmedi.

Dowson’a göre firma, koronavirüs pandemisi sayesinde bulut bilişim alanında önemli bir kâr kaybetti. Ancak ‘yeni altyapı’ şirketin COVID-19 krizine doğru ilerlemesini sağlayacak. dedi ki:

“Yeni altyapı stratejisini hızlandırmak, çimento virüsü tutma başarısının daha da artmasına yardımcı olacak.”

Tencent, Çin ekonomisinin liderlerinden biri ve 1998’de kurulmuş büyük bir ticari holding. İçindeki şirketlerin arkasındaki teknisyenler, çeşitli çevrimiçi hizmetler geliştiriyorlar. Bunlara mesajlaşma uygulamaları, eğlence platformları, perakende ürünler ve diğer hizmetler dahildir.

Çin BSN’sinde Önemli Artış Olabilir

Rapor, Blockchain Settlement Network veya BSN’nin resmi duyurusundan bir ay sonra geliyor. BSN, Çin tarafından bankacılık hizmetleri için yeni bir altyapı türü olarak planlanıyor. Dürüst piyasa katılımcılarının işlemlerini blok zincirlerine taşımasına izin verecek, dolayısıyla sınır ötesi IoT ve AI projeleri için yeni olanaklar açacak.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Tencent, geçen yıl ilk DLT hizmetini başarıyla başlattı. İnsanların blockchain kullanarak fatura almasına ve ödemesine olanak tanır. Hong Kong merkezli bir blok zinciri bankasının oluşturulmasına izin veren bir lisans aldılar. Şirket yakın zamanda, endüstri standartlarını daha yüksek bir seviyeye getirmeye adanmış bir ulusal komiteye katıldı.

Çin borsası CoinEx’in kurucusu ve CEO’su Haypo Yang’a göre, hamleler temettü ödeyecek. Yang, dünyanın dört bir yanındaki insanların yakında Çin’i önde gelen fintech merkezi olarak tanıyacağını düşünüyor. Hepsi olumlu hükümet tutumu sayesinde. BSN’nin kullanacağından emin. “canlı bir blok zinciri yatırım sahnesinin ortaya çıkışı”.

Blok zinciri, klasik banka havalesi sistemlerinde 2-3 günlük standart ödeme süreleri için önemli bir destek olan dakikalar içinde işlem kapatmaya izin verir. Bitcoin’in hızlı TX yerleşimi, ilk günlerden beri onu benimsemeye iten ana nedenlerden biriydi.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap