Circle 400 Milyon Dolar Artırdı, USDC İçin Sermaye Piyasası Başvurularını Gözetledi

 Circle 400 Milyon Dolar Artırdı, USDC İçin Sermaye Piyasası Başvurularını Gözetledi

Önemli Çıkarımlar

Piyasadaki en büyük ikinci stablecoin olan USDC’nin arkasındaki şirket olan Circle, 400 milyon dolarlık bir finansman turu topladı. Son zamdaki yatırımcılar arasında dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ve dördüncü en büyük Fidelity yer alıyor. Firmanın ayrıca BlackRock ile daha geniş bir stratejik ortaklık yoluyla USDC stablecoin’i için sermaye piyasası uygulamalarını araştırdığı bildiriliyor. Bu makaleyi paylaş

Piyasadaki en büyük ikinci merkezi sabit para biriminin arkasındaki ABD merkezli şirket olan Circle, BlackRock, Fidelity, Marshall Wace ve Fin Capital dahil olmak üzere bir finansman turunda 400 dolar topladı.

USDC İhraççı Dairesi 400 Milyon Dolar Artırdı, BlackRock’u Stratejik Danışman Olarak Ekledi

En son değeri 9 milyar dolar olan Circle, 400 milyon dolarlık ek bir fon aldı.

Salı gününe göre basın bülteniStablecoin ihraççısı, yönetim altındaki 10 trilyon doların üzerinde varlığa sahip dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, 4.2 trilyon doların üzerinde dördüncü en büyük Fidelity ve daha küçük yatırım firmaları Marshall’ı içeren bir grupla 400 milyon dolarlık bir fonlama anlaşması imzaladı. Wace LLP ve Fin Capital.

Artış hakkında yorum yapan Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire şunları söyledi:

USDC gibi dijital para birimleri küresel bir ekonomik dönüşümü körüklüyor ve Circle’ın teknoloji altyapısı bu değişimin merkezinde yer alıyor” dedi.

Ek sermayeyi artırmanın yanı sıra Circle, BlackRock ile firmanın USDC için sermaye piyasası uygulamalarını keşfetmesine yardımcı olacak daha geniş bir stratejik ortaklığa girmiştir. Şirket başarılı olursa, USDC’nin geleneksel sermaye piyasalarıyla entegrasyonu, şimdiye kadar stabilcoin’ler yalnızca kripto-yerel olarak kaldığı için türünün ilk örneği olacaktır.

Bugünkü 400 milyon dolarlık artış, Circle’ın Fidelity, Digital Currency Group, FTX ve diğerleri dahil olmak üzere bir finansman turunda 440 milyon dolar toplamasından bir yıldan az bir süre sonra geldi. Bu yılın başlarında, Şubat ayında firma ayrıca Concord Acquisition Corp adlı özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) ile birleşme yoluyla 9 milyar dolarlık bir değerlemeyle halka açılmayı planladığını duyurdu. Birleşmenin Aralık 2022 ile Ocak arasında gerçekleşmesi planlanıyor. 2023, bundan sonra şirket New York Menkul Kıymetler Borsası’nda CRCL koduyla kote olacak.

Circle tarafından çıkarılan USDC stablecoin, şu anda yaklaşık 50,7 milyar dolarlık piyasa değeriyle sektördeki en büyük ikinci stablecoin olup, yaklaşık 82 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan eski ve hala en büyük stablecoin Tether’in arkasından geliyor.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

AVAX veya LUNA’da 600 $’a kadar kazanın

Önümüzdeki 100 milyon insanı kriptoya getirme hedefimizle Celsius, topluluğumuz için her zaman en iyi deneyimleri ve fırsatları sağlamaya çalışıyor. Buna arama yapmak da dahildir…

USDC Stablecoin İhraççı Çemberi Şimdi 9 Milyar Dolar Değerinde

USDC’nin ihraççısı Circle, halka açık bir ticaret firması olma geçişiyle ilgili yeni ayrıntıları paylaştı. Değerlemesi şu anda 9 milyar dolar. Circle’ın Değerlemesi SPAC’ın Önünde İki Katına Çıktı…

Avalanche, DeFi Kabulünü Artırmak için Circle’ın USDC’sini Entegre Ediyor

Circle, Avalanche’ta dolara sabitlenmiş USDC tokeninin yerel bir versiyonunu piyasaya sürüyor. USDC Avalanche’a Başlıyor Avalanche, yerel USDC desteği ekliyor. Circle bugün olacağını duyurdu …

Stablecoin Giant Circle, Federal Banka Olmayı Planlıyor

Circle’ın en son şirket güncellemesinde CEO Jeremy Allaire, stablecoin devinin federal gözetim altında Ulusal Dijital Para Birimi Bankası olma planını detaylandırdı. Daire Federal Banka Statüsü Hedefliyor Şirket…

BIS, Stablecoin’lerin Geleneksel Ödeme Kurallarına İhtiyacı Olduğunu Söyledi

Bank for International Settlements’tan yeni bir rapor, stablecoin’lerin geleneksel ödeme sistemleriyle aynı kurallara tabi olması gerektiğini öne sürüyor. IOSCO-BIS Stablecoin Kuralları Yazıyor Yeni bir rapor…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap