Citadel Menkul Kıymetler ve BlackRock, Terra’ya (LUNA) İlişkin Söylentilerine Karşı Çöküşü: Rapor

 Citadel Menkul Kıymetler ve BlackRock, Terra’ya (LUNA) İlişkin Söylentilerine Karşı Çöküşü: Rapor

Tanınmış mavi çipli kurumlar, algoritmik stabilcoini dolardan ayrıldıktan sonra Ethereum rakibi Terra’nın (LUNA) son çöküşünde elleri olduğuna dair sosyal medyada dolaşan söylentileri çürütüyor.

yeni bir göre rapor Bloomberg tarafından, BlackRock ve Citadel Securities gibi büyük kurumsal yatırımcılar, LUNA’nın ve onun istikrarlı kripto parası TerraUSD’nin (UST) dağılmasında rol oynadıkları fikrine karşı çıkıyorlar.

Citadel’in bir temsilcisi Bloomberg’e şirketin “UST dahil olmak üzere sabit paralarla ticaret yapmadığını” söyledi. Benzer şekilde, BlackRock sözcüsü Logan Koffler Bloomberg’e şunları söyledi: “BlackRock’un UST’nin çöküşünde rolü olduğuna dair söylentiler kesinlikle yanlıştır. Aslında, BlackRock UST ticareti yapmıyor.”

Terra’nın fiyatı son zamanlarda, yaklaşık 1,00 dolardan 0,0083 dolara düştüğünü gören ve blok zincirinin operasyonları durdurmasına neden olan %99’luk devasa bir hiperenflasyon düşüşüne tanık oldu.

Kırk gün kadar kısa bir süre önce Terra 119 doların üzerinde el değiştiriyordu. LUNA daha da düştü ve yazı yazılırken 0,0015 ABD dolarına hareket ediyor.

TerraUSD ayrıca dolardan ayrılırken büyük bir fiyat düşüşü gördü ve yazı yazarken 0.154 dolara geri dönmeden önce 0,08 dolara kadar düştü.

Ancak Terra’nın kurucusu ve CEO’su Do Kwon, bir planı olduğunu söyledi. korumak Zinciri yeniden oluşturarak ve ağ sahipliğini bir milyar jetona sıfırlayarak zor durumdaki kripto varlığı.

Do Kwon’a göre, kalan jetonların %40’ı, depegging olayından önce LUNA sahiplerine tahsis edilmeli, diğer %40’ı ağ yükseltmesi sırasında orantılı olarak UST sahiplerine, %10’u ise LUNA alıcılarına bir an önce ayrılmalıdır. Blockchain, gelecekteki projeler için topluluk havuzunun altına ve %10’una gitti.

“Bu yeniden dağıtım neden mantıklı? UST sahiplerinin ağın büyük bir payına sahip olmaları gerekir. Ağın borç sahipleri olarak, sonuna kadar tuttukları tokenler için tazminat almayı hak ediyorlar.

Terra’nın büyümeye devam etmesi ve blok alanını yeniden değerli hale getirmesi için bir topluluğa ihtiyacı var – bunu yapmanın tek yolu, saldırı başlamadan önce jeton sahiplerinin, en sadık topluluk üyeleri ve inşaatçılarının değer sağlamaya devam etmek için bağlı kalmalarını sağlamaktır.

Bu zor bir dengedir ve değeri ağ içinde yeniden dağıtmanın kolay cevapları yoktur. Ancak ekosistemin hayatta kalabilmesi için değerin dağıtılması gerekiyor ve şu anki durumunda olmayacak.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/NEOS TasarımıSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap