Coinbase 3,000,000,000 Dolarlık Türkiye Kripto Borsasını Satın Almak İstiyor: Rapor

 Coinbase 3,000,000,000 Dolarlık Türkiye Kripto Borsasını Satın Almak İstiyor: Rapor

Önde gelen ABD kripto para borsası Coinbase’in Türkiye merkezli bir dijital varlık ticaret platformu olan BtcTurk’u satın almak için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Yeni bir raporda, Türk yayını Webrazzi diyor Coinbase, BtcTurk’u 3.2 milyar dolardan satın alabilir.

Görüşmelerin ileri bir aşamada olduğu ve iki firmanın bir ön sözleşme imzalamış olduğu bildiriliyor. 3 milyar doları aşan satın alma, ABD kripto borsasının mevcut piyasa değerinin yaklaşık onda biri.

BtcTurk (önceki değeri) başladı İş veritabanı Crunchbase’e göre Kerem Tibuk tarafından Temmuz 2013’te.

Kripto izleme platformu CoinMarketCap rütbeler Türkiye borsası 70. sırada ve ona on üzerinden 4,6’lık bir değişim puanı verdi. Coinbase ise 8.3 değişim puanı ile Binance’den sonra ikinci sırada yer alıyor.

BtcTurk, Coinbase’in işlem hacimlerinin yalnızca bir kısmını yönetiyor – ABD kripto borsasının 2 milyar doları aşan miktarına karşı son 24 saatte yaklaşık 183 milyon dolar.

Coinbase’in BtcTurk’ü satın alma çabalarına ilişkin raporlar, ABD kripto borsasının bir ülke yöneticisi ticari büyümeden sorumlu olacak Türkiye için.

12 aydan kısa bir süre önce Coinbase CEO’su Brian Armstrong dedim ABD kripto borsasının amacının uluslararası alanda genişlemek ve “yasal olarak işletebileceğimiz her ülkede güvenli ve kullanımı kolay onramlar sağlayarak kripto erişimini artırmak” olduğunu söyledi.

Bu ayın başlarında, Coinbase çıkış yaptı Ülkenin en büyük dijital varlık borsalarından ikisinde – CoinDCX ve CoinSwitch Kuber – halihazırda yatırımcı olduğu Hindistan’daki platformunda kripto ticareti.

Bu yılın başlarında Coinbase, açıklanmayan bir miktar için vadeli işlem borsası FairX’i satın aldı. Coinbase’in yakın zamanda satın aldığı diğer bir satın alma işlemi, Aralık 2021’de sonuçlanan kriptografik güvenlik firması Unbound Security oldu.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Alberto Andrei Rosu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap