Coinbase, Az Bilinen Kripto Projesine ‘Anlatılmamış Milyonlarcasını’ Kaybeden Müşteriler Tarafından Dava Edildi: Rapor

 Coinbase, Az Bilinen Kripto Projesine ‘Anlatılmamış Milyonlarcasını’ Kaybeden Müşteriler Tarafından Dava Edildi: Rapor

En iyi ABD kripto borsası Coinbase’in, Japon yenine sabitlenmiş bir sabit para olarak hareket etmesi amaçlanan bir madeni para olan GYEN için ticaret sağlamak için bir dava ile vurulduğu bildiriliyor.

Bloomberg tarafından görülen bir şikayete göre Coinbase, müşterileri GYEN’in bir yen fiyatına eşit olduğuna inandırmak için yanıltmakla suçlanıyor.

Ezici alım baskısından sonra GYEN, 24 Kasım’da pariteye keskin bir şekilde dönmeden önce, 13 Kasım’da 0,008 $’dan 18 Kasım’da 0,04 $’a yükselirken yen karşısında sabit değerini kaybetti.

Bloomberg’e göre, Coinbase’deki bazı yatırımcılar, tokenin yen ile eşit işlem görmediğini ve sabit fiyatına ulaşmak için sert bir şekilde aşağı inmek üzere tasarlandığını anlamadı.

Şikayet devletler,

“Yatırımcılar, madalyonun değerinin reklamı yapıldığı gibi yen’e eşit olduğuna inanarak emirler verdi, ancak satın aldıkları jetonlar yen’den yedi kat daha değerliydi… Tıpkı aniden, GYEN’in değeri sabite geri düştü – 80 düştü bir günde %.”

Coinbase ayrıca, GYEN sahiplerinin madeni paralarını satmalarını engelleyen ve şikayete göre “birkaç saat içinde anlatılmamış milyonlarca” kayıplara yol açan oynaklığın ortasında ticareti dondurdu.

Davaya öncülük eden bir grup GYEN yatırımcısı,

“[Due to] GYEN’in yen’e sabitlenmiş bir değeri tutmak için tasarlanmadığı gerçeğinin ihmal edilmesi ve Coinbase’in yatırımcıların GYEN’lerini düşerken tasfiye etmelerini yasaklayan kısıtlaması, birkaç yüz alıcı büyük meblağlar kaybetti, bazıları sadece birkaç saat içinde yüz binlerce dolar kaybetti, onlara keder, endişe, stres ve öfkeye neden oluyor.”

19 Kasım’da Coinbase, kripto borsasının durduruldu teknik nedenlerle GYEN ve Power Ledger (POWR) içeren faaliyetler.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Tithi LuadthongSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap