Coinbase: Bitcoin Altından Üstün

 Coinbase: Bitcoin Altından Üstün

ABD merkezli lider coin borsası Coinbase tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in altından daha yüksek belirgin bir avantaj sunduğunu savundu . Bitcoin’in herhangi bir tedarikçiye bağımlı olmamasından dolayı bu avantajları sağladığını belirtiyorlar.

Raporda “Bitcoin ve altın kısıtlı ve küresel olarak erişilebilir değerler” olarak benzerken, Coinbase, altının koronavirüs salgınının etkilerinden kaynaklanan son arz sıkışıklığının Bitcoin’in üstün küresel erişilebilirliğini vurguladığını ileri sürüyor.

Bitcoin altına göre avantajlıdır

2 Mayıs’ta yayınlanan bir raporda Coinbase , COVID-19 salgınının bitcoin’in altın üzerinde sunduğu avantajları aydınlattığını ve “Bitcoin’in kırılgan tedarikçi zincirlerine dayanmadığını ve gerçekten küresel olarak erişilebilir olduğunu” iddia ediyor.

Coinbase, dünya genelinde altın piyasalarının ortaya koyduğui son fiyat farklarını vurguluyor, çünkü tedarikçi zincirlerindeki kesintiler farklı pazarlarda farklı kıtlık seviyelerine yol açıyor .

Rapor, New York ve Londra’daki altın fiyatlarında kabaca% 4,5’lik bir farklılık olduğunu belirtiyor. Comex’in vadeli işlem sözleşmelerini yapmak için kullanılan altın çubukların eksikliğinden kaynaklandı.

Yorum Yap